RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Майже мільйонне польське місто Лодзь, що знаходиться за 110 кілометрів від Варшави, може похвалитися не тільки найбільшим центром торгівлі "РТАК", але й численними туристичними об’єктами. Перше місце серед цікавинок займають старі ткацькі фабрики, які тепер служать помешканням для городян та центром відпочинку. Нещодавно у складі чернівецької делегації, що їздила на відкриття чартерного авіарейсу Лодзь – Чернівці, побувала й кореспондент "МБ".
"Мануфактуру" відвідують
16 мільйонів осіб щорічно
Торгово-розважальний центр "Мануфактура" виник на місці колишньої фабрики – однієї з найбільших у місті. Щороку це місце відвідує понад 16 мільйонів осіб. У реконструкцію колишніх фабричних приміщень вклали 200 мільйонів євро. Тепер тут – численні ресторани, супермаркети, нічний клуб, музей, кіно та багато інших місць, які цікаво відвідати. А на даху готелю комплексу "Мануфактура" знаходиться найвищий у Польщі басейн, з якого видно увесь центр Лодзі. Проте за покупками краще йти не до "Мануфактури", де ціни у чотири рази перевищують гуртові, а до торгового комплексу "РТАК", що розташований за шість кілометрів від Лодзі. На площі понад сто тисяч квадратних метрів представлено близько трьох тисяч видів товарів. Чоловічу сорочку можна придбати за 19 злотих (близько п’яти євро). За таку річ у "Мануфактурі" просять близько 80 злотих (20 євро). Ціни на парфуми у "РТАК" взагалі вражають. За 50 євро можна придбати справжні парфуми "Сhanel Chance" ємністю 15 мл (для порівняння, у Чернівцях торік 7 мл парфумів марки "Dior" в одному з торговельних центрів коштували майже дві тисячі гривень).
З колишніх фабрик роблять дорогі апартаменти
Найбільше у Лодзі вразило те, що жодне приміщення колишніх ткацьких фабрик не перебуває у занепаді, а ефективно використовується. Наприклад, найбільшу в Лодзі фабрику Шайблера, яка ще працювала десять років тому, переобладнують під вишукані апартаменти. Деякі квартири мають по три поверхи. Квадратний метр площі у такому будинку коштує сім тисяч злотих (три тисячі доларів). 400 квартир уже давно розкуплено. Навпроти колишньої фабрики знаходяться приміщення для тодішніх робітників, де тепер також мешкають городяни.
Спальні райони –
як наш Проспект
Будинки у Лодзі – сірі та непривабливі. Фасади почорнілі, а штукатурка на деяких відбита. Проте всередині – усе виконано за останніми європейськими стандартами. Наприклад, ресторан "Орфей" знаходиться у колишньому будинку культури, де зали нагадують радянський палац піонерів – бетонні стіни, квадратні колони, широкі кімнати. Радянську стилістику зберегли, але задекорували її вишуканими елементами інтер’єру. Таку ж монументальну радянську споруду нагадує збудована усього два роки тому найбільша крита спортивна арена Лодзі, яка вміщує 15 тисяч глядачів. Такими ж "радянськими" виглядають широченні проспекти на п’ять смуг руху, мости над ними та висотки у житлових кварталах. Будинки нагадують наші багатоповерхівки на проспекті Незалежності. Єдине, що відрізняє промисловий Лодзь від посткомуністичних міст, – це європейські шосе та покриття вулиць і тротуарів – жодної вибоїни.
Ольга ГНІДАН, фото автора

З ІСТОРІЇ
Лодзь засновано у ХV столітті. Ще 200 років тому Лодзь мала 500 мешканців. 1820 року уряд постановив запросити сюди ремісників, які займалися ткацьким ремеслом. Кожен, хто приїжджав у Лодзь, отримував невеличкий будинок, землю, гроші з банку та міг розвивати свою справу. Тепер місто налічує 830 тисяч мешканців, а разом із передмістям – 1 мільйон
200 тисяч.
У Лодзі було більше тисячі фабрик. Були маленькі, які мали тисячу працівників. Але були й такі, де працювало вісім тисяч робітників. Першу фабрику в Лодзі заснувала родина Громанових. На фабриці працювало дві тисячі людей. Але після Першої світової війни промисловість була знищена німцями, які таким чином позбувалися конкурентів.
Друга за величиною фабрика належала Ізраїлю Познанському. Його палац вважається найкращим у Лодзі. Палац має 140 метрів у довжину. Зала для гостей має площу 200 кв. м. Загалом Лодзь має 200 палаців.
Лодзь посідає третє місце у Польщі за кількістю зелених насаджень. У місті є парк площею 1200 гектарів. Усього місто має 34 парки.
11-09-2009, 09:55
Коментарів 0 Переглядів 2 562

Теги -

У результаті наїзду автомобіля "Citroen C5" пішохід отримав травми, несумісні з життям

Якими схемами користуються шахраї та як не потрапити в їхню пастку
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



Друге пришестя … Блог Ярослава Волощука
Цю подію так очікували у світі, наче йшлося про друге пришестя Ісуса Христа
"На Трампа сподіваймося, але люби, Боже, правду"
"Це важка, але необхідна правда, яку важко буде прийняти багатьом", - зазначає Сергій Рудик
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.