Більшість людей звикли до простих зубних щіток і перейти на електронні варіанти буває важко. Спеціалісти радять починати з електронної щітки на батарейках. А під час покупки радять:
звертати увагу на щетину, початківцям краще обирати м’яку;
пучки повинні бути туго посаджені, кінчики щетини відшліфовані у формі сфери або конуса;
у якісних щіток є індикатор, за його кольором можна визначити, коли потрібно змінити щітку;
ручка з прорізаними вставками не повинна бути занадто великою і зручно розташовуватися в руці.
Електронні щітки на акумуляторах значно зручніші. Їхня особливість – спеціально розроблені рухи голівки, через що зуби чистяться швидше і обережніше. Для видалення зубного нальоту потрібно обрати голівку з чашоподібною формою. Обираючи таку щітку, зважають на попередні параметри, а також на деякі технічні дані: скажімо, кількість рухів (можливо до 40 тисяч на хвилину) та комплектацію (це може бути набір із кількома насадками).
Такі щітки добре чистять зуби, відбілюють їх: знімають наліт від кави, шоколаду, цигарок. Результат підсилить відбілювальна насадка і спеціальна зубна паста. Однак користуватися нею рекомендують не більше двох разів на тиждень, щоби не пошкодити емаль. Акумуляторна щітка робить делікатний масаж ясен і запобігає кровотечам. Щітки на акумуляторах мають таймер чищення, а також у більшості моделей є індикатор батарейки.
При кровоточивих яснах радять обирати моделі з м’яким режимом чищення і маленькою голівкою, а якщо ви носите пластинку – знадобляться довгі щетинки для ретельного чищення. Звикати до електронної щітки легше, її потужність можна змінювати поступово. І ще одна перевага – однією щіткою (змінюючи насадки) може користуватися вся сім’я.
Яку б ви не обрали електронну щітку, пам’ятайте про правила гігієни: замінюйте чистячу голівку раз на два-три місяці, не тисніть на щітку, щоби не пошкодити емаль зубів і ясна.
Марина ЧОРНЕЙ
думка фахівця
Костянтин ЖУХАРЕЦЬКИЙ, СТОМАТОЛОГ:
Звісно, електронні щітки кращі за звичайні, оскільки з їхньою допомогою ретельніше вичищається наліт. А це запобігає появі карієсу. Також важливо чистити зуби не менше 5 хвилин, незалежно від зубної щітки. Чистити дуже делікатно, щоби не руйнувати емаль зубів”.
10-09-2009, 10:44
0
1 797