RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » суспільство » Замість окремої кімнати – місце на спільному ліжку

Суттєво зекономити можна, якщо шукати житло разом із друзями, по двоє-троє людей. Бо кімнату найчастіше здають для кількох осіб. Інакше охочі винаймати місце в кімнаті ризикують ділити свою постіль із чужою людиною.
– Беру двох дівчат на одне ліжко. З кожної – по 450 гривень. Хочете бути одна – будете платити суму за двох, – сказала жінка, до якої ми зателефонували за оголошенням про здачу житла.
Ціни по місту суттєво не відрізняються. У середньому зняти місце у кімнаті коштує 350 гривень. За всі додаткові зручності доведеться платити більше. Зняти кімнату без гарячої води можна і за 160 гривень, а з кабельним телебаченням і євроремонтом – за тисячу гривень.
У плату за кімнату інколи одразу включають вартість комунальних послуг. Тому сума виходить трохи більшою – від 450 гривень. Коли ж комунальні послуги рахують окремо, то доведеться доплачувати – влітку приблизно 30 гривень, взимку – сотню. Інколи не враховують повністю всі комунальні послуги (газ, вода, каналізація, телефон), а тільки електрику, за допомогою якої гріють гарячу воду. За користування гарячою водою, яку нагріває електричний бойлер, влітку треба буде окремо доплачувати 10 гривень із людини, а взимку – 15-20 гривень.
Ціна і умови – це ще не все, на що варто звертати увагу, шукаючи житло. Поцікавтеся, скільки осіб проживатиме, окрім вас, у квартирі. Якщо в оселі мешкає ціла сім’я з чотирьох чи більше людей, і ще беруть кількох студентів – можна лише уявити черги до ванної кімнати вранці.
– Хазяйка не дозволяла мені митися у ванній, хоча гаряча вода була, – розповідає студентка четвертого курсу Олена, яка вже змінила кілька квартир. – Бо господиня дуже гидлива, бачте. Я казала їй, що буду кожного разу мити ванну дезінфікуючими засобами. Але вона все одно не дозволяла. І я була змушена півроку митися у мисці! А ще їй не подобалося, що я дуже рано прокидаюся і пізно лягаю – бо заважаю спати, – ділиться досвідом дівчина.
Власники квартир висувають і інші умови.
– Не хочу, щоб орендарі залишалися на вихідні, – сказала жінка, яка бере дівчат на квартиру. – Бо я у вихідні їжджу на дачу за місто. Не буду ж їх залишати на ночівлю самих.
– Я вам дам ключі від квартири. Але не для того, щоб ви вешталися ночами, – сказала інша жінка. – До 23.00 повинні бути вдома.
Інша авторка оголошення сказала, що треба буде обов’язково надати їй… копію паспорта.
– Люди бувають різні, – розповіла вона. – Були такі мешканці, які викрали в моїй квартирі деякі речі. У мене ж усе відкрите було. Але що я доведу – не піймала за руку. Тепер змушена бути обережнішою.
Харчування – теж окрема стаття. Тому, хто знімає місце у кімнаті, можуть виділити окрему поличку в холодильнику і не дозволяти користуватися посудом господарів. А можна, навпаки, навіть домовитися, що квартирантові господарка буде готувати.
– Дівчина, яка проживає у мене, привозить із дому певні продукти – картоплю, буряк, моркву, – розповіла жінка, яка живе сама у квартирі. – Інколи щось вона купує, інколи я. Готую їсти для нас обох. Для студентки це дуже добре – вона приходить із пар голодна, а обід на столі.
Власники квартир намагаються брати студентів молодших курсів.
– Я хочу, щоби квартирант постійно жив у мене – упродовж всього періоду навчання, тобто трьох-чотирьох років, – сказала одна жінка, що здає кімнату. – Щоб не шукати кожного року когось нового. Я ж звикаю до людини. А це ж не так легко – впустити у свій дім когось чужого.
Власники квартир більш охоче беруть до себе у кімнату працюючу молодь.
– Мені треба людину серйозну, – говорить жінка, яка бере до себе у кімнату тимчасового мешканця. – А студентки лише на побачення бігають і хлопців потім додому приводять. І ще сидять над книжками допізна, світло витрачають, бо вчаться. А ще у них постійно немає грошей, через те не вчасно платять за кімнату.
Альтернативним варіантом оплати за житло може бути домовленість доглядати за жінкою чи допомагати по господарству.
Для абітурієнтів та заочників пропонують житло знімати подобово. Ціни коливаються від 18 до 35 гривень із людини. Вирішальну роль у формуванні ціни відіграють умови та зручність розташування житла.
Анастасія СІМАШОВА
13-08-2009, 12:11
Коментарів 0 Переглядів 1 827

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.