Берег Дністра в селі Кормань на Сокирянщині – унікальний своїми краєвидами. Навіть трохи нагадує Південний берег Криму – з одного боку Дністра невисокі кам’яні брили стрімко занурюються у воду. На іншому березі – рівнина з лісом. Саме тут щороку влітку розгортається справжнє наметове містечко. Глибина Дністра тут сягає 30 метрів.
Потрапивши до Корманя у будній день, ми нарахували кілька десятків наметів, а у вихідні тут просто немає де яблуку впасти. Сюди автівками приїжджають і рибалки, і просто любителі активного чи пасивного відпочинку. Відпочивальники купаються, засмагають, рибалять, катаються на човнах, грають у волейбол, бадмінтон чи просто байдикують.
Відпочивальники з’являються,
ледь сніг зійде
– Я з-під Чернівців, але тут вперше, – розповіла Аліна ШВЕЦЬ, яка з компанією відпочивала на березі Дністра чотири дні. – Тут класно і вода чиста, на чотири метри видно дно. Відпочиваємо безкоштовно, за наші гроші тільки їжа. Цього року в багатьох немає грошей, щоби поїхати на відпочинок далеко, тому всі їдуть на Дністер. Мої батьки сюди заїжджали, зняли все на відео, щоби вдома рідним цю красу показати.
А Вадим у Кормані вже відпочивав багато разів. Раніше на тиждень сюди приїжджав із батьками, цього року – з друзями. Компанія розповіла, що спочатку планували їхати в Ломачинці, там теж чудове місце. Але з’ясувалося, що торік там можна було відпочивати безкоштовно, а тепер на цьому місці з’явилася база.
З кожним роком відпочивальників на березі Дністра стає дедалі більше, щойно сніг зійшов – сюди починають з’їжджатися автівки. Як розповідає Дмитро АНДРОНІК, сільський голова Корманя, переважно тут відпочивають чернівчани і туристи з молдавських Бєльців.
– Люди ще просто не знають, де можна відпочити добре і дешево, – каже Дмитро Андронік. – Приїжджають із наметами і тут живуть безкоштовно, дехто навіть по кілька тижнів. Наприклад, в Одесі кроку ступити не можна, за все потрібно платити. А сюди люди можуть приїжджати хоч на все літо.
Хто один-два рази тут відпочивав, переконує сільський голова, той починає приїжджати постійно. А ось самі мешканці Корманя, щоби розслабитися, змушені виїжджати. В селі завжди робота знайдеться, біля води побайдикувати тиждень ніхто не дасть.
Маршрутки до села немає – краще власним авто
На території Корманя нині є три бази. До сільради часто звертаються з проханням щось побудувати для відпочинку, але землю переважно хочуть отримати безкоштовно і під власну дачу.
– У нас є 10 гектарів землі, які ми можемо віддати в будь-який час. Але інвестори повинні там побудувати серйозну базу відпочинку або санаторій, створити робочі місця… В районі є інвестиційний план, щоби на цих 10 гектарах спорудити аквапарк, – говорить Дмитро Андронік. – Інвестиції – три мільйони доларів. Але місце від Чернівців розташовано далеко, тому наразі інвестори не зголошуються. Хоча, гадаю, це питання часу.
Транспортне сполучення з Корманем наразі не дуже зручне – маршрутка з Чернівців доїжджає до села Романківці, що розташоване біля центральної траси. Торік транспорт тут звертав і доїжджав до Корманя. Але через незавантаженість маршрут скасували. Тому найкомфортніше до Дністра в Кормань добиратися власним авто. Від Романківців до місця відпочинку приблизно 15 кілометрів гравійною дорогою.
Є певні незручності і для села: після активного літнього відпочинку залишаються купи сміття. Торік сільська рада витратила 10 тисяч гривень, щоби прибрати за туристами. А дехто ще й спилює акації для вогнища, хоча їх посадили для берегоукріплення.
Марина КАРАСЬОВА
13-08-2009, 11:20
0
9 627