Часто у магазинах пропонують замість здачі цукерки або сірники. Коли дають цукерку замість п’яти копійок – ще півбіди. А інколи дають жменю карамелі або сірники замість п’ятдесяти чи більше копійок!
– У магазині почав вимагати здачу грішми, а мені відповіли, щоби брав цукерки або взагалі не отримаю здачі, – розповідає чернівчанин Віктор Степанович. – Я просто розвернувся і пішов. Не хотів псувати собі настрій за двадцять п’ять копійок.
– Ми не маємо чим давати здачу, – каже продавець Ірина. – Зараз за те, щоби розміняти гроші на дрібні у банку, треба сплачувати певний процент. Нікому з власників це не вигідно.
Не погоджуватися брати непотрібний товар замість здачі радить головний спеціаліст обласного управління у справах захисту споживачів Надія КУТИНІНА:
– Продавець зобов’язаний видавати здачу грошима. У разі, якщо вам добровільно-примусово намагаються продати додатковий товар, викликайте адміністратора. Якщо це не допомагає, залиште запис у книзі скарг. Якщо проблеми виникають і надалі, звертайтеся до обласного управління у справах захисту прав споживачів за телефоном 52-33-67.
Жодних проблем із монетами в обігу не повинно виникати. Як розповіли в управлінні Нацбанку в області, всі банки забезпечені монетами всіх номіналів у достатній кількості. Якщо виникає потреба, Нацбанк може надати монети потрібного номіналу додатково. Однак магазини самі не хочуть брати монети, особливо одну і дві копійки. Їм простіше дати на здачу цукерку, ніж рахувати дрібні монети.
Одна з причин цього те, що в обігу перебувають монети номіналом одна і дві копійки різних видів. Тож їх неможливо брати на вагу, доводиться перераховувати, а продавці не хочуть цього робити.
В управлінні НБУ кажуть, що покупець має право наполягати на видачі здачі монетами, а якщо продавець відмовляється – скаржитися до служби у справах захисту прав споживачів.
Михайло САЛІТРА, Ігор ДОВГАНЬ
11-08-2009, 10:34
0
3 308