Чи справді такими корисними є сухі суміші для сніданків, як розповідає реклама? Як виявилося, повністю забезпечити енергією одна порція такої страви не здатна. А вживати залиті молоком пластівці варто не зранку, а в обід.
– Таку їжу потрібно їсти не зранку, як рекламують, а в обід. У мюслях міститься багато злаків, які погано перетравлюються зранку, – каже дієтолог Анна КРАВЧЕНКО. – За енергетичною цінністю сухий сніданок (з урахуванням калорійності молока) може забезпечити: для дитини – тільки до 40 відсотків необхідної кількості енергії, для дорослого – 46-60 відсотків. Якщо сухі сніданки і можуть бути шкідливими, то мінімально, оскільки до них додають речовини, завдяки яким продукт довго зберігається.
Одна з основних переваг такої страви – економія часу. Залили суміш молоком чи йогуртом – і сніданок готовий. Завдяки рослинним волокнам, які входять до складу сухих сніданків, відчуття ситості зберігається досить довго. Основою для готових сухих сніданків є різні злаки і їхні суміші (вівсяні, пшеничні, кукурудзяні, гречані, ячмінні, рисові тощо) та сухофрукти.
– Обираючи сухий сніданок, варто пам’ятати, що цей продукт не потрібно готувати, тобто піддавати тепловій обробці. Тому упаковка повинна бути дуже якісною: щільною та неушкодженою, – розповідає продавець Катерина БУЛЕЗЮК. – Консистенція пластівців і повітряних зерен повинна бути пористою і хрумкою, але не грубою, зокрема і в глазурованих виробах.
Марина ЧОРНЕЙ
НА ЗАМІТКУ
Мюслі – це комбінований продукт, 80 відсотків якого складають зернові (зерна або пластівці пшениці, вівса тощо), 20 відсотків – різноманітні добавки (сухофрукти, мед, шоколад, горіхи). Суміші можна їсти з молоком, кефіром, йогуртом чи фруктовим соком.
МЮСЛІ ПОДІЛЯЮТЬ НА:
традиційні розсипчасті пластівці зі шматочками сухофруктів;
кранчі (суміші, які можна вживати сухими);
різноманітні повітряні подушечки, кульки, кільця, зірочки.
11-08-2009, 10:13
0
4 454