Школа нагадує про себе учням і влітку, спорядивши їх довгими списками літератури, які треба прочитати впродовж літніх канікул. Чи читають діти влітку, ми дізналися, навідавшись до обласної бібліотеки для дітей.
Учениця четвертого класу школи №2 Ксенія бере в бібліотеці "Пригоди Тома Сойєра". Дівчинка стверджує, що любить читати, їй залишилося прочитати дві книги.
– Найбільше мені до вподоби книжки про тварин, – зізнається Ксенія. – Для читання на день виділяю три години. Щоби прочитати товсту книгу, мені знадобиться тиждень.
– Я вже майже готова до школи, ще залишилося прочитати три книжки, – каже учениця п’ятого класу школи №2 Маргарита. – У мене своя методика: вранці читаю 10 сторінок, в обід – 40, а ввечері – 36. Хоча іноді трапляється така цікава книжка, що я й не звертаю уваги, скільки сторінок прочитала. Наприклад, "Пеппі Довгапанчоха" Астрід Ліндгрен – я просто не могла відірватися! Бабуся кличе їсти, а я відповідаю: "Потім, хочу дочитати!"
Учень сьомого класу школи №4 Антон взяв у бібліотеці "Билини".
– Взагалі нам не задали багато на літо, але я три книжки прочитав, це для мене буде рекорд, – зізнається хлопець. – Люблю читати, але не все. Мені подобається фантастика, детективи, пригоди. Наприклад, "Вершник без голови" Майна Ріда. А є книги, які читаєш і нічого у них не розумієш. Наприклад, ці "Билини".
– На літо нам задали прочитати приблизно 13 книжок, – розповідає учень восьмого класу ліцею №2 Павло. – Для відмінників це небагато, а ті, хто вчаться так собі, нарікають, що списки літератури на літо надто великі. Я вже прочитав "Ромео і Джульєтту", "Гамлета" Вільяма Шекспіра. Мені сподобалося, читається легко. Тепер беруся за решту книжок.
Протягом години бібліотеку відвідало понад десяток школярів.
За словами бібліотекаря Мирослави АМБРОЗЕВИЧ, кількість маленьких читачів збільшилася порівняно з минулим роком.
– Влітку до нас за день навідується у середньому 20-25 дітей, – розповідає Мирослава Миронівна. – Як для літа це досить багато, торік відвідувачів було 10-15 на день. Найбільше їх у понеділок вранці. Діти знову повертаються до книжки, і це тішить. Мабуть, комп’ютери їм починають набридати. Позапрограмні твори, популярні сьогодні серед школярів, – "Чарлі та шоколадна фабрика", "Матильда" Роальда Дала, "Мері Поппінс" Памели Треверс, "Русалонька 7-Б" Марини Павленко (особливо її люблять читати дівчата). Цікаво, що "Гаррі Поттер" Джоан Роулінг вже не такий популярний, як торік. Раніше школярі читали його під час уроків, заховавши книгу під партою. Тому вирішили ввести цю книгу до списків літератури. І відразу в учнів зникло бажання читати "Гаррі Поттера". Зараз, як не дивно, популярними стають художні твори про наше історичне минуле.
– На жаль, сучасних творів у бібліотеку надходить дуже мало, – зітхає бібліотекар. – Тому деякі книжки видаємо школярам на три дні. Діти розповідають, що читають їх усім двором. Ще одна проблема – учні часто не повертають книжок. Доводиться йти до їхньої школи, телефонувати додому, на мобільний. І все одно не всі приносять.
Галина МАРКІВ
6-08-2009, 10:00
0
3 374