Мешканці п’яти будинків мікрорайону "Діброва", що в Новодністровську, протестують проти забудови дитячого майданчика двоповерховим дитячим торгово-розважальним комплексом. Уже зібрали понад двісті підписів "проти". Своє невдоволення аргументують тим, що дітям ніде буде гратися, а дитяче кафе перетвориться на місце розпивання пива.
"Дітям ніде гуляти – скрізь будинки
та асфальт!"
Мешканка будинку №16 Віра БАБИЧ стверджує, що, за генеральним планом забудови міста, будівництво в мікрорайоні завершено – не можна зводити жодну споруду.
– Мікрорайон "Сонячний" за проектом ще можна забудовувати. Мер нам читав постанову про те, що будівництво в нашому поселенні вже закрито, – впевнена Віра Петрівна.
– Дітям ніде гуляти – скрізь будинки та асфальт! У нашому районі це єдиний клаптик, засаджений травою, – обурюються мешканці. – Було дитяче кафе "Лакомка". Немає вже його. Там пиво, горілка, коньяк... Було дитяче кафе "Казка". Закрили – бо було невигідно. Ми впевнені, що тут буде те саме – горілка, пиво, ковбаса.
Десятого липня майданчик для будівництва обгородили. Але через протест мешканців будівництво призупинили.
– Ми готові дати по 50 чи по 100 гривень, щоби нам зробили тут гарний дитячий майданчик, а цього центру не було, – заявляють мешканці.
Секретар міської ради Новодністровська Олеся ШПИРКА запевнила, що всі документи підприємець оформив законним шляхом і будувати в "Діброві" можна.
– Рішення міськвиконкому було винесено ще 2003 року. Запропонований проект – напівсоціальний. Підприємець хоче влаштувати дитяче кафе нового типу. Хоча в нашому місті таке кафе – нерентабельне. Уже були спроби. Але в цього чоловіка зовсім інший підхід. Він зумів переконати депутатів попереднього скликання, щоби ті виділили земельну ділянку, – розповіла Олеся Костянтинівна.
Будівництво офіційно підтримують лише десятеро мешканців
З 1025 мешканців п’яти будинків, що знаходяться біля місця для забудови, свою позицію в письмовій формі висловили 252 особи. З них – лише десятеро "за".
– Проти забудови нічого не маю. Не треба нікуди далеко їхати, щоби відпочити, – каже Олеся Шпирка. – Репутація підприємця в місті – хороша. Усі його заклади – у порядку, ми до них претензій не маємо. Він бере активну участь у громадському житті. Ми завжди до нього звертаємося по спонсорську допомогу. Такого кафе в нас ще не було. На час вирішення конфлікту було прийнято рішення призупинити будівництво. Треба провести роз’яснення. Молодь – "за". "Проти" підписалися переважно старші.
Підприємець Алік Рябий бажає вирішити конфлікт у правовому полі.
– У мене є всі законні підстави на будівництво – каже чоловік. – Три дні тому за допомогою начальника житлово-комунального господарства мешканці знесли паркан і відвезли у невідомому напрямку. А матеріали, з яких будували огорожу, коштують 15 тисяч гривень. Із 2003 року я платив за оренду цієї ділянки. За шість років уже витратив 150 тисяч гривень.
"Стіни мали бути розписані візерунками з мікі-маусами"
За проектом, прийнятим 2003 року, на першому поверсі комплексу мало розташовуватися дитяче кафе, а на другому – магазин "Дитячий світ" та інші супутні товари. Згодом підприємцю архітектурна рада порекомендувала здійснити перепроектування. Магазин розміщуватиметься на першому поверсі й займатиме площу 90 квадратних метрів. На другому – облаштують дитяче кафе та розважальний ігровий комплекс. Площа дитячого комплексу – понад 200 м. кв. із блаустроєм території на 600 м кв.
– Стіни дитячого комплексу мали бути розписані візерунками з мікі-маусами. Уже домовився з художниками, які оздоблювали подібне дитяче кафе у Боянах. Планували відкрити перукарню, швейну та взуттєву майстерні, а також пральну кімнату, – розповідає Алік Степанович.
Будівництво комплексу повинні були розпочати 10 липня. Перший поверх мав бути зданий до кінця місяця. До першого серпня збиралися добудувати споруду до даху. У жовтні комплекс планували здати в експлуатацію. У листопаді майстри повинні були займатися оздобленням дитячого кафе. А у грудні планували відкриття.
– Усі матеріали та обладнання вже закуплено. З Італії замовив обладнання для випічки піци. Також хотів зробити щось на кшталт "Мак-Дональс", – розповідає підприємець.– Будівництво обійдеться набагато дешевше, ніж сам проект. У зв’язку з конфліктом будівництво затягнеться на два тижні. Через це мені доведеться викласти на 40-50 тисяч гривень більше, ніж планували.
Ольга ГНІДАН
31-07-2009, 10:54
0
4 195