– Ми з чоловіком працюємо допізна на роботі, а дитину нікому забирати із дитячого садочка о 17.00, – розповіла наша читачка Ірина. – Чи можемо ми залишати малюка на групу подовженого дня?
– Групи подовженого дня відкривають за потребою у кожному садочку, – розповіла Ельвіра ДОРОГОВА, головний спеціаліст управління освіти міської ради. – Для цього ми постійно проводимо анкетування батьків, чиї діти відвідують дошкільні заклади. Батьки подають заяви в адміністрацію дошкільного навчального закладу щодо подовження режиму роботи певної вікової групи чи на створення чергової мобільної групи. Адміністрація ДНЗ не може відмовити батькам у такому проханні. Батьки не повинні нічого доплачувати за те, що їхня дитина перебуватиме в групі подовженого дня.
Зараз у місті працюють 42 групи подовженого дня. Вони призначені для перебування дітей після закінчення основного часу роботи садочка, наприклад, після 18.00. Є групи подовженого режиму роботи, які діють для дітей одного віку, наприклад, для найменших дітей – ясельні. Є мобільні чергові групи, що об’єднують дітей різного віку. Більшість груп ДНЗ працюють у режимі 10,5 години. Але є деякі садочки, наприклад, №5, де всі 4 групи працюють у 12-годинному режимі роботи – з 8.00 до 20.00. Тобто весь садочок працює у подовженому режимі.
Зараз тимчасово у зв’язку зі зменшенням відвідування дітей у літній період кількість груп подовженого дня скорочено. Але з
1 вересня, коли закінчиться оздоровчий період, діяльність усіх груп подовженого дня буде відновлено.
Якщо питання про відвідування дитини подовженої групи не вдається вирішити з завідувачем садка, батьки можуть звернутися до міського управління освіти.
(О. Ілько)
30-07-2009, 10:37
0
2 253