При здачі випускних іспитів у професійно-технічних училищах головою екзаменаційної комісії відтепер обов’язково повинен бути представник роботодавця. Це повинно зробити підготовку спеціалістів якіснішою та максимально адаптованою до умов виробництва.
– Йдеться про більш тісну співпрацю роботодавців із навчальними закладами, – пояснює головний спеціаліст Головного управління освіти та науки ОДА Олександра ОНУФРЕШ. – Роботодавець також повинен брати безпосередню участь у створенні державного навчального плану.
Однак не всі вважають такий підхід до справи чимось новим:
– Це далеко не нововведення, у нас таке практикували й раніше, – розповідає директор Чернівецького ліцею №6 Богдан КОВАЛЬСЬКИЙ. – Представник роботодавця завжди був головою комісії на випускних іспитах.
Також взято курс на ліквідацію дублювання професій. Тобто навчальні заклади будуть вужче спеціалізованими, але рівень підготовки по спеціальностях повинен стати вищим. Скажімо, один із ліцеїв області готуватиме тільки спеціалістів у галузі автосервісу, інший – будівельників, ще один займатиметься постачанням кадрів для сфери послуг.
Зміни не торкнуться тільки закладів, розташованих у районних центрах, де переважно навчаються люди, які не мають можливості робити це у Чернівцях. Там і надалі готуватимуть різнопланових спеціалістів. (М. Салітра)
28-07-2009, 10:31
0
1 736