На велосипед чернівчанка Вікторія Ракітіна вперше сіла в 30 років. А тепер вона кожну вільну хвилину катається: і у вихідні, і після роботи. Під час кожної подорожі відкриває для себе цікаві місця, про існування яких навіть не підозрювала, хоча живе в Чернівцях багато років.
– Раніше бігала, щоби підтримувати форму, – розповідає Вікторія. – Але біг мені важко давався. На велосипеді так не втомлюєшся і отримуєш більше позитивних емоцій. А тепер навіть не уявляю себе без велосипеда.
Ще одним поштовхом навчитися їздити для Вікторії стала книжка про велогонщика Ленса Армстронга, в якого лікарі виявили запущену форму раку. Але спортсмен виявився настільки сильним духом, що вже після операції став семикратним переможцем велогонки Le Tour de France. "Такі життєві історії змушують цінувати життя", – зауважує Вікторія.
– Для здоров’я катання на велосипеді дає багато, адже працює все тіло, покращується обмін речовин, головне – навчитися правильно сидіти, – перераховує переваги Вікторія. – Якщо сім годин інтенсивно їздити, можна скинути три-чотири кілограми.
Вікторія розповідає: "Багато років живу в Чернівцях, а не знала, що в області і навіть на території самого міста є так багато озер. Нам навіть підказали, де є вода з лікувальними властивостями. Цікавий для невеликої мандрівки маршрут у бік Порубного. Також завдяки велосипеду якось скуштувала черешні на дослідній станції. Якщо просиш тільки поїсти, охоронці дозволяють. Тепер чекаю, коли достигнуть яблука (М. Карасьова).
Думка фахівців
Ілля РУССУ, голова обласної федерації велоспорту:
Щороку відпочинок на велосипедах стає дедалі популярнішим серед чернівчан. Знаю багатьох людей, які цілими сім’ями сідають на велосипеди і так відпочивають. Вважаю, що протипоказань, щоби їздити на велосипеді, немає. Свого часу тренував хлопців із ревматизмом. Лікарі казали, що я їх калічу, але минув час і обстеження довело, що хлопці одужали. Велоспорт загалом дуже корисний для чоловіків, особливо після 45 років (під час катання масажується простата). Зараз дуже великий вибір велосипедів. Для нашого регіону найоптимальніший варіант велосипеда – гірський. Але не купуйте важкі моделі”.
Денис ОСАДЦІВ, велосипедист:
Для прогулянок найкраще купити гірський велосипед, він – універсальний. Чим дорожчий велосипед, тим він якісніший. Хоча новачкам можна починати з недорогої моделі, наприклад, за 2500 гривень. А з часом її вдосконалювати. Якщо одразу хочете якісний велосипед, потрібно 600 євро. Катання на велосипеді – це підтягнута струнка фігура. Крім того, вважають, що чоловіки-велосипедисти – відмінні коханці”.
23-07-2009, 10:59
0
2 841