RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » суспільство » Обкрадають дачі навіть при господарях

Чернівчани часто телефонують до редакції "МБ" і скаржаться, що обкрадають їхні дачі. "На моєму городі злодії зірвали всю полуницю, малину, смородину, – ледь не плакала 72-річна Галина Іванівна. – Вдень обходять всі дачі, дивляться, що де можна вкрасти, а потім ввечері тягнуть усе. А нещодавно прийшли п’ятеро здорових хлопців і почали серед білого дня копати картоплю та скидати в мішок. Собака загавкав, я вибігла на подвір’я, кричу на них, а вони мені кажуть: "Йди, бабко, до хати і сиди там тихо, а то закопаємо замість картоплі". Після цього боюся сама залишатися на дачі навіть вдень".
– Постійно обкрадають мене і моїх сусідів, – запевнив дачник з багаторічним стажем Михайло ПОКИДАНЕЦЬ. – Цієї весни викопали всі квіти та декоративні кущі, викрали з ганку вазони з рідкісними квітами. А в сусідів поцупили арматурні стержні, які були біля будинку. Ми знаємо, хто це робить, навіть неодноразово ловили злодіїв на своїх городах. Але насваримо їх і відпускаємо, бо боїмося, що можуть спалити наші будиночки. Я загородив свою дачну ділянку, поставив замок на залізних воротах. Але і це не допомагає: злодії стають одне одному на плечі та перелазять. Сусіди мають собаку, але і його грабіжники не бояться. Колись у нашому товаристві був нічний сторож, та крадії йому пригрозили, що поб’ють і кинуть у річку. Відтоді ніхто не хоче йти сторожувати. А винайняти професійного охоронця не маємо змоги, бо його послуги коштують недешево.
Члени садово-городнього товариства "Прут", до якого входять ветерани війни та праці, навіть звернулися до мерії з проханням вберегти їх від крадіїв. Люди, серед яких багато інвалідів, мають городи в Садгорі. Добираються туди громадським транспортом, обробляють городи, а урожай збирають інші. Викопують усе і вивозять.
Порушують справу, якщо вартість викраденого 60,5 гривні.
– Цього року ми отримали лише декілька скарг щодо крадіжок на дачах, половину з них розкрили, – розповів начальник Першотравневого райвідділу міліції Микола ЛАЗОРКО. – Дуже багато скарг надходило на початку 1990-х років, коли тисячі людей залишилися без роботи і виживали будь-якими способами. Зараз дачники скаржаться значно менше, лише у тих випадках, коли крадіжка серйозна. А якщо викопали, скажімо, квітку чи кущ або зірвали малину, не біжать до нас. Дачні крадіжки розкрити дуже просто, бо одразу ж видно, хто їх скоїв. Зазвичай цим займаються ті ж дачники, які зловживають спиртним, або бомжі. Стягнути з них відшкодування важко, бо вони здебільшого ніде не працюють і не мають ніяких коштів. Ми періодично об’їжджаємо садово-городні товариства, але не маємо змоги робити це регулярно. Товариства повинні самі потурбуватися про безпеку своїх дач та городів. Раджу їм винайняти хорошого сторожа або встановити камери відеоспостереження. Можна поставити дачі під відомчу охорону. А також раджу господарям не залишати у дачних будиночках гроші, коштовності, цінні речі.
Останнім часом посилили покарання за дрібні крадіжки. Тепер можемо порушувати справу, якщо мінімальна вартість викраденого становить 60 грн 50 коп. Раніше ця сума становила 970 гривень, тому було значно складніше.

до теми
Як можуть покарати злодія
Згідно з новими змінами до Кримінального Кодексу України, за дрібне розкрадання чужого майна накладають штраф від 10 до 30 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або карають виправними роботами строком до одного місяця з відрахуванням 20 відсотків заробітку чи адміністративним арештом на термін від п’яти до десяти діб. Повторне (протягом року) здійснення правопорушення спричиняє штраф від 30 до 50 неоподаткованих мінімумів громадян або виправні роботи на термін від одного до двох місяців з відрахуванням 20 відсотків заробітку, або адміністративний арешт на термін від 10 до 15 діб.
23-07-2009, 10:28
Коментарів 0 Переглядів 1 954

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.