Дачник Олександр Шевченко добрива виготовляє з домашніх відходів. Пенсіонер-новатор розповів, як слід дбати про майбутній урожай.
Усі кухонні відходи та іншу органіку – від старих газет до бавовняних ганчірок – чоловік не викидає. Складає їх у відро в темний целофановий пакет. Відходи час від часу збризкує спеціальним біологічним препаратом, у складі якого – корисні бактерії, і пакет герметично зав’язує. За два місяці під дією бактерій сміття в пакеті перетворюється на грунтоподібну суміш, яка по суті є добривом. При чому неприємного запаху суміш не має. До цього саморобного добрива чоловік додає третину грунту, трохи піску і торфу.
Далі цю землю Олександр Шевченко використовує для вирощування розсади помідорів та перцю. Процес вирощування – звичайний. Спочатку висіває насіння в ящик у пухку землю на глибину п’ять-сім міліметрів. З появою справжніх листочків рослини пікірують (пересаджують) із загального ящика в окремі стаканчики. Стаканчики дачник виготовляє зі старих газет, а потім разом із папером висаджує рослини на грядку.
– Насіння намагаюся використовувати лише місцеве, – розповідає дачник. – Адже воно звикло до нашого клімату, тож такі рослини краще приймаються і плодоносять. Тому користуюся районованими сортами. (Н. Макушинська)
23-07-2009, 10:21
0
3 267