Ховати кабелі від побутової техніки чи подовжувачів під диван – не вихід. Нині з’явилося чимало способів замаскувати проводи надійно і водночас мати до них легкий доступ.
Найкраще місце для кабельної лінії з напругою 220 V – всередині стіни під шаром штукатурки. Така схованка не тільки маскує, але й захищає проводку від внутрішніх і зовнішніх впливів. Для цього роблять за допомогою перфоратора або болгарки канавки в стіні приблизно сантиметр вглибину і завширшки, укладають туди дроти, фіксують їх за допомогою спеціальних скоб. Потім канавки зашпакльовують. Роботу з електропроводкою потрібно доручити фахівцям.
Але що робити, якщо довбати стіну немає змоги? Куди сховати кабелі від телеантени і телефону? Найпростіший спосіб – приховати дроти за допомогою плінтуса.
Кабель під плінтусом. У будівельних магазинах можна купити готові плінтуси з пазами для кількох кабелів. Виробляють їх із пластмаси та дерева. Такий плінтус кріплять до стіни за допомогою фурнітури.
Кабель на плінтусі. Кабель можна прикріпити до плінтуса, а зверху додати рейку. Рейки-самоклейки легко кріпляться до основи, під ними можна розташувати до п’яти дротів та пофарбувати в потрібний колір. Рейки стануть у нагоді, якщо в домі ремонт вже зроблено і плінтуси прокладено. За потреби, рейку можна легко зняти.
Для невибагливих господарів, які не вважають помітні кабелі великою проблемою, є простіший вихід. Використати спеціальні гнучкі спіралі, які дозволяють зібрати в купу розкидані кабелі. Спіралі м’які, забезпечують вентиляцію, захищають від зовнішніх пошкоджень.
Також можна використати кабельні канали. Вони бувають різних розмірів, їх зручно кріпити і легко знімати.
(В. Угорська)
23-07-2009, 10:16
0
2 397