Генеральне, тобто вологе, прибирання килима потрібно робити хоча би двічі на рік. Килим вдома можна почистити пінним мийним засобом або мийним пилососом. А можна здати до хімчистки, де його помиють професійними засобами і повернуть сухим.
– Звичайно, самотужки людина ніколи не почистить килим так, як це роблять на професійному обладнанні, – переконує пані Марія, приймальниця в одній із хімчисток міста. – Сказати, з якою періодичністю потрібно здавати килим на прання, не можу. Все залежить від людини: одні п’ять років користуються, а покриття, як нове, в інших – за три місяці набуває кольору асфальту. Також килим у коридорі та на кухні забруднюється значно швидше, ніж у кімнатах.
Коштує прання килима у хімчистках у середньому 5,0-6,5 грн за кілограм, за умови, що привезете і заберете килим самі. Виконуватимуть замовлення приблизно тиждень. Автомийки теж надають послуги з прання килимів. Наприклад, зранку привозите, платите сім гривень за метр квадратний (ціни можуть коливатися), і якщо погода сонячна, ввечері забираєте килим додому. Як пояснили на одній із автомийок, якщо килим у дуже запущеному стані, навряд чи йому зможуть надати вигляду нового.
Сліди мийних засобів і "хімічного" запаху на випраних килимах не залишаються, переконують у хімчистках. Але якщо на килимі "відзначилися" домашні улюбленці і плями задавнені, то навіть професійна "хімія" може не впоратися із запахом. Від запаху сечі тварин домашні методи, на кшталт хлорки та оцту, теж не допомагають. Надійніше, доки ваш улюбленець не навчився культурно поводитися, килими просто зняти.
ВИБИВАЄМО ПРАВИЛЬНО
Найкращим інструментом для вибивання килимів є звичайна вибивачка.
Починайте вибивати килим з тильного боку.
Не можна розпочинати вибивання з лицьового боку – бруд ще сильніше заб’ється у ворс.
Коли пил вже не вибиватиметься, вибийте другу половину зі зворотного боку.
Не залишайте килим на вулиці до ранку, через нічну вологу або дощ його потім доведеться сушити кілька днів.
ЩОБИ КИЛИМ СЛУЖИВ ДОВГО
Пилососити в кімнатах потрібно щонайменше двічі на тиждень, у передпокої або кухні – три-чотири.
Ніколи не давайте висохнути пролитій на килим рідині. Одразу підкладіть під нього серветки, газети тощо і змочіть пляму мінеральною водою. Промокніть килим чистими серветками і трохи підніміть над підлогою ділянку з вологим місцем.
Щоби килим не затирався в місцях, де найбільше ходять, час від часу перекладайте його. Тоді витиратиметься він рівномірно.
Якщо килим довго зберігали згорнутим у коморі, його варто розкласти, посипати содою. За 30-40 хвилин зібрати її пилососом.
Марина КАРАСЬОВА
23-07-2009, 10:11
0
7 327