Другий фестиваль байкерів "Бандерфест" організували у комплексі "Аква-плюс" 18-19 липня. Зліт байкерів зібрав 120 учасників з Одеси, Дніпропетровська, Донецька, Києва, Івано-Франківська, Закарпаття та Чернівців.
– Для кожного байкера його байк – найдорожчий. Навіть "Java" чи "МТ". Одними з найдорожчих за ціною є мотоцикли вартістю 25-35 тисяч доларів, – розповів організатор байк-фесту, голова Чернівецького байкерського клубу "Бандерос" Віталій ПОПОВ. – Бував на подібних фестивалях у Києві та Закарпатті. До Сходу України ми ще не дісталися – не було можливості, адже усі учасники чернівецького байк-клубу "Бандерос" працюють.
Перший байк-фест "Бандерос" провели торік у Заставні.
– Будь-який байк-клуб, який поважає себе, організовує такі фестивалі для однодумців, – продовжує Віталій. – Я два тижні був на ногах, не спав та нервував. Обійшов чимало спонсорів. Вони допомогли нам не коштами, а товарами.
Наметове містечко, де розташувалися байкери та музиканти, налічувало дві сотні наметів.
Байкери із Закарпаття приїхали на чернівецький байк-фест удруге.
– Ми приїхали до друзів. Тут немає поняття "добре" чи "погано". У друзів завжди почуваєшся чудово, – розповідають байкери. – У кожного із нас – своє життя. Хтось працює ковалем, хтось – татуювальником, є власники магазинів. Але ми всі знаходимо час для байк-фестів. Дорогих мотоциклів у нас немає. Середня вартість – 20 тисяч доларів. Дехто володіє раритетними байками – 1960-х років випуску. В Україні важко дістати запчастини до мотоцикла. Привозимо їх з Німеччини, Італії чи США. У Штатах мотоцикли порівняно дешеві – від восьми до 12 тисяч доларів.
– Не пригадую, коли востаннє користувався громадським транспортом. Містом пересуваюся тільки на мотоциклі, – каже голова ужгородського байк-клубу "Road Angels" Руль. – За життя встиг поїздити більше, ніж на 20 мотоциклах. Дочка моя також їздить на мотоциклі. Дружина їздить зі мною. Найбільша відстань, яку проїжджав на мотоциклі, – 1300 кілометрів – до Одеси та назад. Їздив до Криму, Луганська.
68-річний Віктор Соколов приїхав із Кам’янця-Подільського. На мотоциклі він – з 1956 року.
– Почав кататися з 16 років. Це у мене вже 27-й мотоцикл, 1980 року випуску. Володію цим "МТ" вже 15 років, – розповідає байкер, якого колеги називають Чорною Блискавкою. – Не завжди на байку, але об’їздив увесь Союз. Доїжджав навіть до Великої Китайської стіни. До Криму на байку доїжджаю за 12-14 годин.
Ольга ГНІДАН
21-07-2009, 10:30
0
3 839