RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » суспільство » Через старі труби провалився каналізаційний колектор

На подвір’ї господарства, що на вулиці Роменській,6, вранці 25 червня вже працювали три одиниці техніки. Насосом відкачували воду, яка зібралась у ямі внаслідок провалу каналізаційного колектора близько 04.00. Екскаватор викопує груди грунту і вантажить на КамАЗ. Аварійна ділянка колектора знаходиться на глибині шести метрів. Ділянка пошкодження труби – п’ять метрів. За годину перебування кореспондентів на обійсті вивезли сім причепів глини, змішаної з водою. "Буде ще сім-вісім. А може й більше, – говорять робітники аварійної бригади водоканалу.
– До кінця дня машин двадцять із грунтом вивеземо".
У підвалі набралося води більше, ніж на метр
Трубу каналізаційного колектора на подвір’ї мешканців будинку вулиці Роменської, 6, прориває вже вчетверте.
– Востаннє прорвало в грудні, а перша аварія у нашому дворі сталася у лютому 2005 року, – розповідає господиня, яка не захотіла назватися. – Тоді відремонтували добре, але замінили лише частину труби. Тепер замінюють іншу ділянку. А потрібно повністю міняти трубу на нову, адже стару поставили ще сорок років тому.
– Підвал будинку заповнений водою більше, ніж на метр. Авто на подвір’ї стояло осторонь – інакше могло провалитися. Добре, що аварію взялися ліквідовувати вчасно, адже могло затопити до другого поверху, – говорить господиня.
Подвір’я облаштували над каналізаційним колектором
"Дівчата, відійдіть! Вас може забризкати!" – гукають робітники. Відходимо на дорогу.
– Є проект перенесення колектора на бік вулиці, де немає забудови, – п’ять метрів від дороги, – продовжує жінка. – Потрібно обладнати ділянку довжиною триста метрів. Нас попереджали, що може прорвати ще раз. Але ми не думали, що буде така серйозна аварія.
Будинок мешканців вулиці Роменської, 6, знаходиться на відстані 20 метрів від каналізаційного колектора. Про те, що будувалися біля каналізації, вони не знали, але зробили огорожу довкола труби. І вийшло, що колектор – у них на подвір’ї.
– Ми згідні на те, щоби розрили подвір’я. Нехай почекаємо ще рік-два з облаштуванням двору. Але хочемо, щоби трубу відремонтували. Якщо нічого не вдасться, то самі з чоловіком до осені будемо намагатися впоратися з проблемою, – каже жінка. – Будівництво дому почали 2003 року. Живемо тут уже два роки.
Як повідомив перший заступник мера, голова комісії з питань техногенно-екологічної безпеки Микола ПОПАДЮК, питання правомірності забудови будинками території, де знаходиться колектор, будуть вирішувати найближчим часом.
– Учора о 08.00 відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки, де департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин було дано завдання з’ясувати, хто й на яких підставах мав право забудовувати території над колектором, – розповів Микола Петрович.
Попри аварію місто без води не залишилося
Каналізаційний колектор обслуговує частину міста – район Південно-Кільцевої, частину проспекту Незалежності та вулиці Руської. Проте без водопостачання мешканці не залишилися.
– Гадаємо, за добу відремонтуємо. Водопостачання не перекрили – у всіх є вода. Проблема тільки на цій ділянці. Мешканці інших будинків можуть користуватися стічною системою, але не бажано, – розповів на місці аварії начальник ремонтної бригади.
За словами експертів, провал стався через застарілі труби. Їм більше сорока років.
– Розкопаємо, подивимось, відремонтуємо, – запевнив чоловік. – Нам головне відновити водопостачання трубою, а потім продовжимо ремонтні роботи.
Як повідомив начальник комунального підприємства "Чернівціводоканал" Дмитро ЧИКАНОВСЬКИЙ, насамперед ліквідують локальний провал колектора, а далі обговорюватимуть питання будівництва нового:
– 1200-міліметрова бетонна труба, яка знаходиться в житловому масиві Гарячий Урбан, віджила своє. Тому й стався провал. Відбуваються хімічні реакції, і гази роз’їдають трубу. У Прут нічого не потекло, адже ми перекрили трубу. Роботу каналізаційної станції призупинили. Працюємо в аварійному режимі, очищуємо і перекидаємо на іншу станцію. Першочерговий захід – ліквідація локального провалу. Далі будемо обговорювати питання будівництва нової каналізаційної мережі. Мер дав завдання підготувати відповідний пакет документів. На будівництво потрібно близько півтора мільйона гривень. Торік здійснювали такі розрахунки. Цього року будемо вирішувати питання з фінансуванням. Де брати кошти, залежить від класифікації провалу – чи це техногенна ситуація, чи аварійна. Якщо ситуація техногенного характеру, частину коштів можна буде отримати з держбюджету.
Ольга ГНІДАН
26-06-2009, 10:28
Коментарів 0 Переглядів 3 881

Теги -
У Чернівецькій області переходи громад до ПЦУ відбуваються менш інтенсивно, ніж у сусідніх областях

За попередньою інформацією ДТП з потерпілими.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.