Замість трьох рятувальних станцій зараз на водоймах області залишилась одна – міська рятувальна станція в Чернівцях на пляжі. На утримання рятувальників-водолазів не вистачає коштів, тому замість рятувальних станцій створили обласний рятувально-пошуковий загін, який виїжджає на утоплення, і значно зменшили кількість працівників.
– Рятувальні станції, які раніше були в Хотині та Новодністровську, обслуговували певні райони, – розповідає начальник міської рятувальної станції Василь МАНИК. – Наприклад, наша станція обслуговувала водойми Заставнівського, Кіцманського, Сторожинецького, Глибоцького, Новоселицького районів. Хотинська рятувальна станція працювала на водоймах Хотина, на частині Кельменецького та Новоселицького районів. У Новодністровську рятувальники обслуговували Дністровське водосховище та Сокирянський район. А тепер залишилася одна рятувальна станція, яка вважається міською і обслуговує лише пляж на вулиці Донбасівській та чернівецькі озера. На рятування виїжджаємо лише в екстрених випадках. Тож виходить, що зараз порятунок потопельників – справа рук самих потопельників. Необхідна рятувальна станція у Новодністровську, тому що там є водосховище і пляж. Тож рятувальників наразі не вистачає.
Рятувальні станції розформували у березні. До того ж, заборгували зарплати за два місці.
– Нам не заплатили за січень і лютий, – продовжує Василь Миколайович. – Загальна сума боргу перевищує понад сто тисяч гривень. А отримати свої гроші ми не можемо. Хто повинен виплатити нам заборговану зарплату, невідомо. Нас посилають з одного кабінету до іншого, а результату жодного.
Людмила ОСАДЧУК
23-06-2009, 10:47
0
1 685