RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » суспільство » Дешевий сік так само корисний, як і дорогий

Дешевий сік так само корисний, як і дорогий

Сік – один із найпоширеніших засобів для втамування спраги. На полицях його зараз чимала кількість. Про особливості вибору сокової продукції ми дізнавалися у фахівців.
Якій соковій продукції надавати перевагу?
– Є кілька видів соків, – розповідає віце-президент Асоціації "Союз виробників сокової продукції України" Володимир ОНОПРІЄНКО. – Найкориснішими є свіжовіджаті соки – так звані фреші, які не піддають промисловій обробці й випивають впродовж нетривалого часу. Але це особливий напій, адже через 20 хвилин під впливом світла і повітря вітаміни всередині руйнуються.
Існують також соки прямого відтискування – це законсервований свіжовіджатий сік. Такі соки виготовляють лише з місцевих плодів у період збирання врожаю.
Нині найбільш поширена технологія виготовлення соку – соковий концентрат. Саме такі соки й переважають на полицях магазинів. Концентрований сік отримують шляхом випарювання або виморожування води за таких умов, які максимально дозволяють зберегти корисні властивості овочів та фруктів. Триває процес три-чотири секунди, і за цей час більшість корисних властивостей не втрачається. Внаслідок цього виходить густий сироп, який і є концентратом соку. Його можуть зберігати тривалий час і відправляють до виробників. Остаточний етап виготовлення соку – відновлення. До концентрату соку додають води, причому стільки, скільки її було випарувано зі свіжовіджатого соку. Так отримують продукт, який за корисними властивостями відповідає натуральному.
– Думка про те, що більшість соків не містить корисних речовин, – помилкова, – переконує Володимир Онопрієнко. – Адже нині технологія виготовлення соків – концентрація та відновлення – досить сучасна й допомагає зберегти і вітаміни, і мікроелементи. Завдяки цьому маємо можливість впродовж року насолоджуватися соками з будь-яких фруктів.
Яка упаковка?
Фахівці переконують, що купувати сік варто в тетра-упаковках, які сприяють подальшому збереженню вітамінів у сокові. Чому тетра-упаковка краща за звичні для нас банки, пояснила менеджер категорії соків та напоїв "Тетра Пак Україна" Наталя ЯКИМЕНКО.
– На збереження соку впливає ультрафіолетове проміння, – розповідає пані Наталя. – Якщо покладете склянку соку під прямі сонячні промені, вже за певний період зникнуть усі корисні речовини. Адже скло – це матеріал, який пропускає ультрафіолетове проміння і, відповідно, захист соку від цього фактора низький. А ось тетра-упаковка має шість шарів, які розраховані для того, щоби захищати продукт від впливу зовнішнього середовища.
На сьогодні майже 80 відсотків сокової продукції в Україні розливають у картонні пакети. І це одна з найдосконаліших пакувальних технологій, яка дозволяє зберігати сік свіжим без застосування консервантів. Окрім того, тетра-упаковка має й суто побутові переваги – вона більш легка, її легше транспортувати і зберігати.
Як вибрати сік?
– Якщо на упаковці написано "100% сік", значить, крім соку, там більше нічого не повинно бути, – стверджує віце-президент Асоціації "Союз виробників сокової продукції України" Володимир Онопрієнко. – За стандартом, до такого соку заборонено додавати підсолоджувачі, сиропи, консерванти, фарбники тощо.
Серед сокової продукції виділяють нектар – напій, який містить 25-50 відсотків соку. Нектар легший за вмістом й енергетично менше насичений. Не з усіх фруктів можна виготовити сік. Наприклад, з манго і бананів виходить лише сироп, який неможливо пити, а ось якщо його розбавити – маємо нектар. У нектар дозволяють додавати підсолоджувачі, смакові елементи та фарбники.
Ціна соку залежить від виду фруктів чи овочів, з яких виготовили продукцію. Одна фірма закуповує елітний дорогий апельсин, наприклад, сицилійський, інша – дешевший. За корисними властивостями дешевший сік буде такий самий, як і дорогий, але різниця може відчуватися лише в смакових якостях.
Людмила ОСАДЧУК

НАРОДНА СПОЖИВЧА ЕКСПЕРТИЗА
Перевіряємо сік
у банці та тетра-упаковці
Щоб остаточно переконатися, де сік краще зберігається, вирішили здійснити власну експертизу й дізнатися, який сік швидше зіпсується – у банці чи в тетра-упаковці. У п’ятницю, 19 червня, придбали яблучний сік у літровій банці та в літровій тетра-упаковці. Ввечері відкрили сік і залишили в кімнаті відкриті тетра-упаковку та банку на вихідні.

Наш висновок:
Яблучний сік у банці (ціна – 7,5-
8 грн). Вміст – сік яблучний натуральний, високої густини. На банці зазначено, що термін зберігання два роки, але сік потрібно оберігати від прямого сонячного проміння.
За вихідні у відкритій банці соку на дні з’явився значний осад, який навіть важко було збовтати. Сік мав білі крупинки, які свідчать про те, що починається процес скисання. Зникло відчуття смаку соку.

Сік у тетра-упаковці (ціна 8,5-
9 грн). Вміст – яблучний сік з яблук зелених сортів, не містить цукру. Термін зберігання – рік.
Смак залишився таким самим, як і на початку, тобто сік ще не почав скисати.
Не змінився ані вигляд, ані запах соку.
23-06-2009, 10:25
Коментарів 0 Переглядів 4 992

Теги -
У Чернівецькій області переходи громад до ПЦУ відбуваються менш інтенсивно, ніж у сусідніх областях

За попередньою інформацією ДТП з потерпілими.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.