З початком канікул для багатьох батьків постало питання: "Куди подіти дитину на літо?" Свої послуги нині пропонують безліч таборів. Про відпочинок в обласних таборах ми писали в попередніх числах "МБ". Тепер – про дитячий відпочинок за межами Буковини.
Якщо дитині виповнилося вісім і більше років і вона здорова, то відпочинок із ровесниками не тільки піде на користь – він просто необхідний, вважають психологи. Загалом у табори залежно від спеціалізації приймають дітей від шести років. Є окремі табори, де малеча може перебувати з батьками, але такі заклади – виключення.
– Відпочинок у таборах дає дуже багато для розвитку дітей, – каже Леся ДУБЧАК, менеджер із туризму. – З дітками з ранку до вечора працюють вожаті, проводять тематичні вечори, екскурсії, концерти… Якщо з батьками на морі дитина просто відпочиває, то в таборі ще й розвивається, вчиться спілкуватися зі своїми ровесниками.
Цього літа туроператори пропонують для дітей табори в Карпатах, Криму, на Київщині, у Словаччині, Болгарії, а також відпочинок, поєднаний із курсами вивчення англійської мови в Англії, на Мальті, на Кубі, чеської – в Чехії, німецької – в Німеччині тощо.
– У Чернівцях переважно цікавляться таборами в Болгарії, Карпатах, Криму, зокрема "Артеком", – розповідає Леся Дубчак. – Табір "Артек" – це бренд. Там дуже гарно, і дитину варто туди відправити на канікули, але Болгарія, на мій погляд, краща. В "Артек" путівка коштує 7 200-14 400 гривень, на болгарське узбережжя – 270-440 євро.
Більшість таборів нині пропонують чотири-п’ятиразове харчування, насичену культурну і розважальну програми, купання та виїзди з екскурсіями за межі закладу. Вартість путівки залежить від сезону, в липні-серпні вона коштуватиме дорожче. Фахівці радять вибирати табір для дитини не лише за принципом, щоби малечу вдосталь годували, але й щоби вона могла самореалізуватися. Чимало таборів мають певне спрямування, наприклад, санаторно-оздоровче (в Україні підліковують дітей у санаторіях Криму та Карпат), мовне, патріотичне, спортивне чи християнське.
Дитячий вишкільний табір "Козацька фортеця" багато років влаштовує літнє дозвілля дітей у різних куточках країни. Цього року наметове містечко облаштували на Черкащині в селі Плескачівка. Особливість табору – виховання дітей у дусі Запорозької Січі, прищеплення дисципліни, порядку та самостійності.
– До нас можуть приєднатися діти з будь-яких регіонів, – розповіла піар-менеджер Марина. – "Козацька фортеця" – це, так би мовити, маленька козацька Січ, яка складається з семи куренів по десять дітей. Програма дуже насичена, і кожен день буде чомусь присвячений, наприклад, діти вчитимуться виживати в лісі, освоюватимуть основи козацького бойового гопака, верхової їзди, стрільби з лука, співу козацьких пісень тощо.
Молодіжна організація "Пласт" теж організовує табори, під час відпочинку в яких учасникам прищеплюють патріотизм, повагу, дисциплінованість. Цього року міська молодіжна організація станиці Чернівці "Пласт" протягом літа організовуватиме двотижневі наметові табори в області. Місця обиратимуть такі, щоби поруч були і гори, і вода, і ліс. Учасниками можуть бути не обов’язково пластуни – до табору можуть приєднатися й інші діти. Для найменшої групи (6-11 років) домовляються про проживання в будинках, старші (12-18 років) живуть у наметах. Як розповіла Тая ЗАПЛІТНА, голова міської організації, програма дуже насичена, діти жодної хвилини не сидітимуть без справи.
У пластових таборах діти вчаться розводити вогнище й готувати їжу, в’язати вузли, збирати наплічники, їм влаштовують рольові ігри, змагання, а також проводять духовні бесіди, заняття з вивчення історії України, пластового закону тощо.
Християнські табори відпочинку для дітей і молоді влітку організовують релігійні громади. Під час таборування учасникам прищеплюють християнський світогляд, діти спілкуються, грають в ігри та співають пісні, які вчать добра й любові.
Марина КАРАСЬОВА
11-06-2009, 11:24
0
2 531