RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Відомий буковинський майстер гончарства з Коболчина, що на Сокирянщині, Іван Гончар може ліпити горщики навіть із зав’язаними очима. Це він довів під час нещодавнього звіту працівників культури Чернівецької області в палаці "Україна" перед президентом Віктором Ющенком, який власноруч зав’язав йому очі
хусткою.
"Наші предки були здорові, бо їли
з глиняної миски дерев’яною ложкою"
Івана Гончара ми зустріли в музеї народної архітектури і побуту на міжнародному фестивалі "Букова віть". У вимазаних глиною вишитій сорочці та штанях майстер сидів за столом, на якому красувалися його вироби – макітри, глечики, кварти, горщики, горщики-двійнята… Їх можна було купити за дуже низькою ціною. "Беріть два горщики за 20 гривень, – пропонує Іван Іванович одній жінці, яка дивиться на витвори його рук. – Але потім обов’язково зателефонуйте мені та розкажіть, якою смачною є їжа, приготована в них. Для порівняння можете приготувати ще й у полив’яному горщику. Ніколи не покриваю свої вироби глазур’ю, бо в ній є шкідливі для здоров’я хімічні елементи, зокрема свинець. А мої вироби зроблені з натуральної глини, наповненої хорошою енергетикою. Адже глиною навіть лікують багато хвороб, роблять із неї лікувальні маски. Якось один відомий учений сказав мені, що біомаса глини відповідає біомасі людського тіла. Тому я радив би обов’язково готувати в глиняному посуді та їсти з нього. Так збережете і здоров’я, і кошти. Раніше наші предки були дуже здоровими, тому що їли з глиняних мисок дерев’яними ложками, спали на лежанці або на печі, вкривалися кожухом, ходили босоніж. Я теж намагаюся дотримуватися такого способу життя.
"Сів за гончарний круг і навпомацки виліпив горщик для квітів"
Майстер скаржиться, що вже тиждень не був удома: "Спочатку їздив у Путилу на святкування виходу на полонину, потім – у Київ на зліт області, звідти – у Чернівці на фестиваль "Букова віть". Приємно, що людям подобаються мої вироби. Навіть президент Віктор Ющенко захоплюється ними. Два дні тому в Києві під час звіту області він із сім’єю та охороною підійшов до мене, привітався, оглянув виставку. Сказав, що все зроблено дуже талановито. А хтось раптом вигукнув: "Та Іван Іванович може ліпити навіть із зав’язаними очима!". Президент здивовано подивився на мене: "Справді можете?". "Можу", – кажу. Він взяв у якоїсь жінки хустку, сам зав’язав мені очі. Я сів за гончарний круг і навпомацки виліпив горщик для квітів. "Уперше таке бачу", – мовив президент. Я запропонував йому вибрати для себе будь-який мій виріб, який йому сподобається. Але він доручив це зробити своєму маленькому синові Тарасику. Гарний хлопчик у вишитій сорочці пильно оглянув усі вироби. Взяв до рук дві розписні тарілки – з портретом Богдана Хмельницького й золотим хрестом Української Повстанської Армії. Це справді були мої найкращі вироби, які я й подарував йому. Судячи з усього, син, як і батько, розуміється на мистецтві.
Доки ми розмовляємо, до майстра постійно підходять люди, розпитують, чи можна навчитися в нього ліпити. "Ще нікому не відмовляв, – запевняє Іван Іванович. – Сьогодні проводив майстер-клас для всіх охочих, тому так вимастився. До мене приїжджають з усієї області. Одна жінка привозить свою доньку з Чернівців. Споконвіку мої предки займалися гончарством, звідси й наше прізвище – Гончар. Адже раніше людина отримувала прізвище за родом свого ремесла. Тому я дуже пишаюся і своїм заняттям, і своїм прізвищем. Мій батько і троє братів теж займалися гончарством. Я виліпив десятки тисяч різних виробів, які можна побачити чи не у всіх країнах світу. Великого багатства на цьому не нажив, бо не прагнув цього. Найбільшим своїм надбанням вважаю створення музею гончарства в рідному селі Коболчин. Навіть не встиг полічити всіх зібраних експонатів. Але їх тисячі. На жаль, зараз люди не дуже цікавляться гончарством. Тому я охоче беруся навчати всіх бажаючих. Хочеться передати комусь свої знання. Можете вказати номер телефону. Нехай люди приїжджають. І музей подивляться, і чогось навчаться.
Хто бажає навчитися ліпити з глини чи хоче побувати в унікальному музеї гончарства, може телефонувати Іванові Гончару:
8 (03739) 2-97-52.
Надія БУДНА
11-06-2009, 10:38
Коментарів 0 Переглядів 2 287

Теги -

У результаті наїзду автомобіля "Citroen C5" пішохід отримав травми, несумісні з життям

Якими схемами користуються шахраї та як не потрапити в їхню пастку
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



Друге пришестя … Блог Ярослава Волощука
Цю подію так очікували у світі, наче йшлося про друге пришестя Ісуса Христа
"На Трампа сподіваймося, але люби, Боже, правду"
"Це важка, але необхідна правда, яку важко буде прийняти багатьом", - зазначає Сергій Рудик
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.