Чернівчанка подружила кота і собаку з ластівками

у номері / суспільство
3 396
0
У квартирі чернівчанки Марії Крушніцької проживають кіт Чочо і собака Мопся, які стали
вірними друзями. Тварини не можуть прожити й дня один без одного – разом їдять, сплять на одній подушці. А ще люблять годинами спостерігати за ластівками, які звили над балконом сім гнізд і щороку виводять тут пташенят. Птахи почуваються спокійно в товаристві кота та собаки і сприймають їх за своїх.
Біля порога нас зустрічає приязним гавканням симпатичний японський хін чорного кольору, дружелюбно махає хвостом. Із кухні ліниво виходить гарна ангорка кремового кольору. "Це мої Мопся і Чочо, – знайомить пані Марія зі своїми улюбленцями. – Вважаю їх своїми синочками. Якщо врахувати, що є ще син і онук, то їх у мене четверо. Я так і кажу до них: "Синочки, ваша мама прийшла". Собаку мені подарували десять років тому. Тоді таке цуценя коштувало більше ста доларів, тому я не змогла би його купити. А кошеня знайшла на вулиці. Воно було таке худеньке й нещасне. Напевно, загубилося, бо мало на шиї ремінець. Я забрала його додому, розвішала оголошення біля під’їздів ближніх будинків. Оскільки ніхто не прийшов, Чочо залишився у мене. Мопся з першого дня почав опікуватися кошеням. Доки воно не поїло, сам навіть не підходив до своєї миски. Ніхто не мав права взяти Чочо на руки, бо Мопся одразу ж починав стрибати й гавкати. Коли йшли гуляти на вулицю, стежив, щоби кошеня кудись не забігло. Вони разом сплять, поклавши голови – чорну і білу – на одну подушку".
Доки ми розмовляємо, собака лежить біля ніг господині і пильно дивиться на нас. "Мопся розуміє, що я розказую про нього, хвалю його, – запевняє пані Марія. – Він, наче людина, тільки не може нічого сказати. Кіт теж дуже розумний. Я їх прекрасно розумію: коли вони хочуть їсти, пити, гуляти. Спеціально для них готую їсти. Звичайно, за тваринами потрібно постійно доглядати. Але це нічого, порівняно з їхньою любов’ю. На відміну від людської, вона щира і незрадлива. Крім того, тварини мене лікують. Коли в мене починає боліти серце, кіт лягає на хворе місце, і я одразу ж почуваюся краще. А собака з розумінням дивиться на мене, ніби хоче забрати мій біль. Це діє дуже заспокійливо".
Жінка також підгодовує у дворику бездомних тварин. Коли вона виходить із під’їзду, вони всі біжать до неї, радісно стрибають, намагаючись лизнути обличчя. "Дехто вважає мене дивною, мовляв, нічим їй зайнятися, – скаржиться пані Марія. – Але я не ображаюся. Тварин люблю ще з дитинства. Це мені передалося від батька. У нас у селі були собаки і коти. Батько приносив додому поранених голубів і ворон, і ми їх лікували".
Собака підходить до вікна, дивиться на ластівок, які десятками літають на балконі. "Удвох із котом вони можуть годинами спостерігати за птахами, лежачи на кріслі, – сміється Марія. – Інколи виходять на балкон – і звідти дивляться. Ластівки їх зовсім не бояться, спокійно літають над їхніми головами. А взимку, коли птахів немає, кіт і собака сумують за ними. Ластівки вперше звили гніздо на моєму балконі, коли я тільки поселилася тут більше 25 років тому. Зараз уже є сім гнізд. Коли восени відлітають, обов’язково прощаються. Кілька разів підлітають до самої шибки, роблячи незрозумілі рухи. Коли повертаються навесні, теж "танцюють", причому дуже радісно. Тоді Мопся з Чочо не відходять від вікна весь день. Такі "танці" їм дуже подобаються".
Надія БУДНА
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують