Професійно забезпечити прохолоду в домі під час літньої спеки може тільки один прилад – кондиціонер. Його вартість залежить не лише від типу чи виробника, а й від кількості додаткових функцій. Якщо простий кондиціонер з іонізатором коштує 290 доларів, то з плазмовими, бактеріальними фільтрами очищення та сама модель коштуватиме вже в межах 400 доларів.
Серед додаткових функцій також підсушення і зволоження повітря, очищення повітря за допомогою фільтрів тонкої очистки (вловлюють пил, пилок рослин, цигарковий дим тощо), режим сну. Стандартні побутові спліт-системи не вентилюють повітря, а тільки охолоджують або нагрівають. Але якщо доплатити, можна підключити до кондиціонера додатковий повітропровід, який бере частину повітря (до 30 відсотків) з вулиці. Тоді кімната не лише охолоджуватиметься, а й провітрюватиметься.
– Оптимальне співвідношення "ціна-якість" зараз – кондиціонер вартістю 400-450 доларів, – вважає Максим ПЕРЕПІЧКА, комерційний директор фірми. – Такий має якісні запчастини, тривалий ресурс роботи. Наприклад, дешеві варіанти пропонує Китай, але розраховувати, що найдешевший кондиціонер прослужить довго, не варто.
– Для квартир найчастіше купують настінні спліт-системи, оскільки вони відносно недорогі, майже не шумлять і мають, окрім охолодження повітря, багато різних функцій, – каже Юрій, менеджер фірми. – Для великих котеджів варто придивитися до так званих напівпромислових спліт-систем, вони потужні, але дорогі і мають жорсткі вимоги щодо монтажу.
Більшість кондиціонерів можуть охолоджувати до +17-+18 градусів. При цьому один побутовий кондиціонер забезпечує прохолодою тільки одну кімнату. Якщо це не мультиспліт-система, знизити температуру повітря у двох приміщеннях дуже важко. Частково проблему можна вирішити, купивши кондиціонер більшої потужності, ніж потрібно для метражу однієї кімнати. У такому випадку холодне повітря буде природним шляхом через двері перетікати в сусіднє приміщення. Але різниця температур все-таки буде значною, наприклад, 18 градусів у кімнаті з кондиціонером і 22-23 градуси в сусідній кімнаті.
Також при покупці важливо визначитися, чи будете використовувати кондиціонер взимку. Більшість працюють в режимі обігріву, тільки якщо за вікном до мінус п’яти градусів. Якщо температура опускається нижче, вмикати кондиціонер не можна – вийде з ладу компресор. Як розповідають фахівці, вирішити проблему можна, обладнавши звичайний кондиціонер зимовим модулем, що дозволить йому також працювати до мінус 15.
Альтернатива
Перед вентилятором покладіть пляшки з льодом
Найдешевший спосіб – купити побутовий вентилятор. Він, звісно, не знизить температуру повітря в приміщенні, але "вітер" створить. А це дозволить у спеку почуватися комфортніше.
Деякі умільці навіть радять поставити перед приладом кілька пластикових пляшок із замороженою водою, щоби потік повітря був холоднішим. Проте кілька годин поспіль сидіти під вентилятором не можна, є ризик захворіти. Вартують вентилятори від 60 гривень.
РАДИТЬ ФАХІВЕЦЬ
У спеку не переохолоджуйте дім
Максим ПЕРЕПІЧКА,
комерційний директор фірми:
Кондиціонери потрібно купувати з гарантійною підтримкою, тобто на фірмі, яка займається системами кондиціонування, а не у випадкових продавців. Інакше згодом із ремонтом можуть виникнути труднощі.
Особливу увагу потрібно звертати на монтаж. Залежно від складності монтажу, він повинен тривати не менше двох годин. Якщо кондиціонер змонтували за годину, у 70 відсотках випадків через тиждень чи місяць він перестане охолоджувати.
Хоча би двічі на рік (бажано у квітні та жовтні) потрібно здійснювати сервісне обслуговування, тобто викликати фахівців для чищення зовнішнього і – особливо ретельно – внутрішнього блоку. На теплообміннику накопичується волога, що сприяє розвитку плісняви і шкідливих мікроорганізмів.
За регулярного профілактичного обслуговування господарі квартири менше хворітимуть. Часто люди нарікають, що застуджуються через холод від кондиціонерів. Але в більшості випадків хворіти вони починають після того, як кондиціонер працював уже рік і більше. Мікроорганізми, що накопичилися в пристрої, починають роздуватися повітрям по квартирі, і господарі недужають. Насамперед з’являється нежить. Тому чистити кондиціонер потрібно обов’язково.
Людина добре переносить перепад температури (різниця в будинку і на вулиці) п’ять градусів, цього достатньо для комфортного самопочуття. Якщо перепад становить 10-12 градусів, організму важко адаптуватися. Крім того, потік холодного повітря не повинен дути безпосередньо на людей.
Марина КАРАСЬОВА
4-06-2009, 12:04
0
3 772