Якщо для огорожі ділянки використовувати дерева і кущі, вийде дешевше, красивіше, корисніше та довговічніше, ніж паркани з дерева, цегли чи металу. Вони не лише захистять територію від небажаних гостей, а й прикриють від холодних чи сухих вітрів, тішитимуть око квітами й зеленню, дадуть урожай ягід і при цьому потребують мінімального догляду.
– Фон задає гарно висіяна і підстрижена трава, на тлі якої
можна посадити туї, ялівець, квіти тощо, – розповідає дизайнер Ірина РЕПЕХА.
– Зараз переважно чернівчани засівають газон і садять туї, – додає дизайнер Юлія КАВЕЦЬКА. – Це місцева тенденція, бо в ландшафті не повинно бути моди. Головне, щоби людина відчувала гармонію з тим, що її оточує.
Моду на рослини, що з’являються на подвір’ях, часто диктує асортимент на ринку. Наприклад, у Чернівцях було багато магнолій і японських вишень, велику кількість яких завезли в регіон. У будь-якому разі гарне подвір’я потребує не тільки роботи дизайнерів, але й догляду. Живопліт та газон потрібно стригти, а рослини вчасно поливати, підживлювати, боротися з бур’яном і навіть лікувати.
Живопліт може бути не лише огорожею навколо ділянки, а й служити бордюром для розмежування території на подвір’ї чи в саду. Уздовж доріжки мальовничо виглядатимуть бордюри з тису та низькорослих форм туї, вічнозеленого самшиту, колючої японської айви чи барбарису.
ДОГЛЯД
Бажано не допускати росту бур’янів – вони забирають вологу.
Кущі під час посадки не підживлюють. У перший рік рослини підживлюють обережно, приблизно половиною рекомендованої дози добрив.
Краще поливати не часто, але рясно. Потрібно, щоби вода потрапила до коренів рослин.
Вікторія УГОРСЬКА
4-06-2009, 11:50
0
3 007