Травми та смертність на пішохідних переходах не вдається викорінити навіть великими штрафами.
– Місяць провів на лікарняному ліжку зі складною операцією на нозі. Ще шість місяців на лікарняному. А я ж лише переходив дорогу на регульованому пішохідному переході, – розповідає потерпілий у дорожньо-транспортній пригоді Євген Юрійович.
– Від удару я розбив головою лобове скло авто. Перелетів через машину і ще п’ять-шість метрів проволочився асфальтом. Юний водій "Мерседеса", що мене збив, навіть не зупинився. Залишив мене на проїжджій частині зі струсом мозку та переломами ніг.
– Я досі з неабиякою насторогою переходжу дорогу, – розповідає Євген. – Мене збили на регульованому пішохідному переході на вулиці Червоноармійській біля повороту на Канівську близько 17.00. Свідки цієї пригоди одразу ж записали марку та номер.
Водій "Мерседеса", якому було близько 20 років, одразу зрозумів, у яку халепу вскочив, – продовжує Євген. – І через півгодини після того, як мене збили, до міліції подали заяву про викрадення автомобіля "Мерседес" із тими ж самими номерами. У такий спосіб водій хотів списати свій злочин на буцімто невідомого крадія. Не вдалося. Заяву, що надійшла до правоохоронців, звірили з даними свідків ДТП. Машину, загнану у дворики, швидко знайшли. А горе-водієві не вдалося уникнути відповідальності.
– Після аварії я довго не розлучався з милицями і ще півроку заново вчився ходити, – скаржиться чоловік. – Мені зробили серйозну операцію на нозі. Винуватця ДТП змусили відшкодувати мені усі збитки. Лише на лікування виклав кілька тисяч доларів.
– Звинувачувати лише водіїв у наїзді на пішоходів було би несправедливо, – каже водій з 20-річним стажем Микола Петрович. – Безумовно, на переходах пішоходам надається перевага в русі. Але це не означає, що їм не слід на цих ділянках втрачати пильність. Часом люди, поспішаючи, стають на "зебру" і навіть не оглядаються. Гадаю, обачними треба бути і водіям, і пішоходам.
– Наїзд на пішоходів складає 43 відсотки від загальної кількості ДТП, – розповідає старший інспектор управління ДАІ управління МВС в області Олена КІСКІНА. – Це майже половина усіх автопригод. Винні ж в аваріях як водії, так і пішоходи. На регульованих пішохідних переходах, звісно, вина за скоєне – на совісті водіїв. Водіям не варто забувати про те, що пішохід, який ступив однією ногою на перехід, має перевагу в русі. Наближаючись до переходів та перехресть, слід значно зменшити швидкість. Пішохід також не повинен втрачати пильності на дорозі. Тому не слід поспішати і сподіватися лише на водіїв, а краще почекати, ніж наражатися на небезпеку.
Цифри
З вини пішоходів 2009 року сталося 20 автопригод, у результаті яких двоє людей загинули та 18 травмовані. Торік подібних автопригод було 35 (травмовано 23 людей, 12 загинуло).
Цього року сталися дві автопригоди через порушення правил проїзду пішохідних переходів.
2008 року зареєстровані три аналогічні ДТП (одна людина загинула, двоє травмовані).
Що каже закон
За порушення правил проїзду пішохідних переходів, ненадання переваги у русі пішоходам – штраф від 255 до 340 гривень.
Порушення правил пішоходами карається попередженням або штрафом 51-85 гривень. Якщо порушення скоєне у стані алкогольного сп’яніння, штраф – 136-170 гривень.
Антоніна БАБЧУК
28-05-2009, 12:59
0
2 092