Батьки, учні та вчителі міського фізико-математичного ліцею №1 (вулиця Штейнбарга, 30) обурилися: управління освіти хотіло об’єднати їхній заклад із філософсько-правничим ліцеєм №2, і, відповідно, перевести усіх на вулицю Лук’яна Кобилиці, 88. Причиною називають недостатню матеріально-технічну базу ліцею: не вистачає кабінетів, учні ліцею змушені навчатися у бібліотеці, буфеті тощо. Також у ліцеї немає ні їдальні, ні спортзалу. Проте вчителі та батьки учнів вважають, що справжня причина – приміщення ліцею у центрі міста можна продати чи здавати в оренду.
– Яка нормальна людина буде руйнувати те, що добре працює? – дивується вчитель фізики ліцею №1, заслужений вчитель України Пауль ПШЕНІЧКА. – Можливо, якщо нас реорганізують, стане краще. Але нашого ліцею більше не буде. Це добре розуміють усі: і учні, і батьки, і вчителі. Елітна школа відрізняється від звичайних тим, що вона не має бути великою, тут повинні бути лише ті, хто хоче вчитися.
– Батьки категорично проти реорганізації ліцею, – заявляє голова батьківського комітету ліцею №1 Сергій МАРТИНЮК. – Ліцей №1 є вузькопрофільним, спеціалізованим закладом, у якому навчаються відібрані учні з усього міста, які мають здібності до точних наук. Якщо його об’єднати з багатопрофільним ліцеєм №2, втратиться специфіка нашого закладу. Крім того, на вулицю Л. Кобилиці значно складніше добиратися, ніж до ліцею №1, що у центрі. А ще ми вважаємо, що не варто роз’єднувати згуртований колектив учнів ліцею, яких є 300. Так, є певні проблеми з приміщенням. Але ми запропонували варіант: використовувати для навчання філію, а на земельній ділянці побудувати спортзал.
Проти об’єднання двох закладів виступають і учні ліцею №1:
– Нам байдуже, що тут невеличке приміщення, нам головне, що у нас – чудові вчителі, які дають нам блискучі знання! – запевнила учениця 9-го класу Марія. – Ми вже звикли до ліцею, потоваришували між собою, і нам зовсім не хочеться кудись переходити.
У вівторок, 26 травня, питання про реорганізацію закладу розглянули на засіданні міськвиконкому. Як повідомили у прес-центрі міської ради, члени виконкому визнали, що таким чином проблему вирішувати не варто, тож об’єднувати ліцеї не будуть. Погодили, що протягом року вивчатимуть ситуацію і тоді приймуть певне комплексне рішення. Справа в тому, що за останні п’ять років кількість школярів у області зменшилася на 5,5 тисячі, або на 10 шкіл. Відповідно, з бюджету почали виділяти менше коштів на освіту. Але ж школи залишилися із тією ж кількістю вчителів та витратами на енергоносії. У багатьох школах міста замість 600 навчається 300 учнів. Тож цю проблему треба вирішувати загалом. Поки що вирішили хоч частково вирішити питання із нестачею приміщень забороною ліцеям набирати сьомі класи.
– Побудувати спортзал на земельній ділянці біля філії ліцею – чудова ідея, – погоджується начальник міського управління освіти Василина МАЛИШЕВСЬКА. – Поки що на це грошей немає, але у майбутньому можна про це подумати.
Галина МАРКІВ
28-05-2009, 12:52
0
2 264