Автомобіль потребує постійного догляду. І не лише заміни запчастин та технічних рідин, а й підтримання в належному стані зовнішнього вигляду та інтер’єру. Для цього служить автокосметика – засоби, які дозволяють покращити вигляд авто і збільшать час служби.
– Косметика для авто потрібна так само, як і для жінки – щоби виглядати краще, – каже менеджер одного з автомагазинів Олександр. – Якщо власникові не байдуже, якою є його машина, обов’язково купує засоби для догляду. Особливо це стосується дорогих автомобілів.
Шампунь помиє
і додасть блиску
Щоб авто виглядало чистим і майже новим, просто помити його водою недостатньо. Масні плями, комахи, цвіт кущів і дерев, пух зняти з поверхні лише водою неможливо. Тож насамперед потрібен засіб для миття – автошампунь. За його допомогою можна зняти всі згадані плями, а ще він створює блискучу плівку, яка покращує і захищає від забруднення поверхню на деякий час. Якісний шампунь навіть може видалити бруд, який в’ївся.
Шампуні жодним чином не можуть зашкодити. Навпаки без їхнього застосування кузов швидше втратить свій вигляд. Адже шампуні місять речовини, які допомагають змити масні плями, а також видаляють кислотні продукти, що спричиняють корозію. Ось тільки після застосування шампуню його залишки з кузова треба змити великою кількістю води.
Більш ефективним є шампунь з воском – він полірує і освіжає колір лакофарбового покриття, заповнює мікротріщини і сколи. Шампуні продаються в концентрованому вигляді, перед застосуванням їх розводять у воді (зазвичай 50 мл на 10 літрів води).
– Якісні засоби створюють захист поверхні авто, – розповів Олександр. – Звичайно, лише на деякий час, але регулярне застосування дозволить автомобілю довше зберігати свій вигляд.
Віск можна наносити на кузов і окремо – після миття. Крім надання блискучого вигляду поверхні, він має властивості антистатика – тобто бруд менше осідає. Олександр навів приклад із власного досвіду. Якось він обробив воском лише половину свого авто, іншу просто не встиг. За кілька днів частина, необроблена воском, вкрилася брудом, а оброблена залишилася чистою.
Чистимо салон
і під капотом
Виробники пропонують і чимало спеціальних засобів для тих чи інших поверхонь.
Так, для скла, дзеркал і фар виготовляють очищувачі на основі спиртів. Окремо можна придбати засіб для панелі приладів, призначений для поверхонь із пластику, шкірзамінника.
Чимало засобів служать для догляду за сидіннями. Залежно від матеріалу, існують спреї та рідини для текстилю, шкіри, хромових деталей. Їхня реклама стверджує, що можна позбутися навіть старих плям від мастила, кави, соків та інших.
Для пластика і гуми є свої рідини. Навіть існують засоби, якими обробляють шини.
Справжній господар повинен дбати не лише про кузов і салон, а й про те, що знаходиться під капотом. Для цього призначені очищувачі поверхонь двигуна і агрегатів. Ось тільки застосовувати їх слід обережно, дотримуючись інструкції.
Взимку автолюбителю полегшить життя спеціальна "хімія" для мінусових температур. Зокрема рідина, яка дозволить миттєво розтопити замерзле скло навіть за значних морозів (до -30 градусів). Інший засіб дозволить розморозити дверний замок.
Загалом існує чимало видів автомобільної "хімії" та "косметики". Одні власники користуються послугами автомийок, інші купують засоби і доглядають за своєю машиною самотужки. Найчастіше "косметику" застосовують для дорогих авто, але і для ВАЗів шампунь буде незайвим.
Олександр також розповів, що найбільш "просунутими" користувачами косметики є ті, хто перепродує автомобілі. Ці люди добре знаються на різноманітних засобах, які покращують зовнішній вигляд машин і ними користуються, щоби підвищити ціну. Отож на автокосметиці треба розумітися хоча би для того, щоби не потрапити в халепу при купівлі машини.
Ігор ДОВГАНЬ