RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » суспільство » Продав хату в Чернівцях – купив у столиці

Квартири в Чернівцях втратили в ціні 35-50 відсотків (у доларах). Тобто подешевшали приблизно настільки, наскільки девальвувала гривня.
А оскільки ринок нерухомості в Києві обвалився швидше, у чернівчан навіть з’явилася можливість, продавши квартиру тут, купити таку ж кількість кімнат у столиці.
Зараз склалася унікальна ситуація, коли продавши в Чернівцях, наприклад, двокімнатну чешку в хорошому районі і хорошому стані за 55 тисяч доларів, в Києві можна купити двокімнатну хрущовку без ремонту у віддаленому районі, – каже Віталій АРІФОВ, директор агентства нерухомості. – Вважаю, протримається така ситуація приблизно до вересня. У Києві ціни не будуть довго такими низькими і почнуть зростати.
У чернівецьких агентствах нерухомості розповідають, що деякі чернівчани скористалися таким станом ринку нерухомості, щоби перебратися до Києва чи Львова. А є люди, які, навпаки, планують продати житло під Києвом, щоби переїхати до Чернівців.
– Була навіть ситуація, коли рівноцінна квартира у Чернівцях коштувала дорожче, ніж у Києві, – розповів Валентин ЧЕБАН, фахівець із нерухомості. – Чому так? Мабуть, Чернівці – певна автономія, яка не піддається загальним законам економіки. Наша область розташована на кордоні, і доходи буковинців менше залежать від стану в країні, оскільки в нас немає великих підприємств. Якщо всі кажуть, що в країні катастрофа, то в Чернівецькій області житло купують і продають.
Рієлтер місцевого агентства нерухомості Ольга погоджується, що нерухомість подешевшала відчутно, але Чернівці і Київ порівнювати не можна. Якщо двокімнатна квартира в Чернівцях торік коштувала 65 тисяч доларів, то тепер – 35-36 тисяч. Натомість у Києві житло з докризовою вартістю 150 тисяч тепер оцінюють в 70-80 тисяч.
– У Чернівцях ціни нижчі, у Києві вартість житла ніколи не опуститься до нашого рівня, – вважає Ольга. – Тепер багато говорять про те, що в столиці можна купити квартиру за 30 тисяч доларів. Можна, але десь у пригороді і в поганому стані. Реальна ціна нормальної однокімнатної квартири – 60 тисяч доларів.
У Чернівцях менше квадратів на душу населення
У Чернівцях порівняно із Києвом, Львовом чи навіть Івано-Франківськом будівництво нового житла велося в значно менших обсягах. Тому ринок житла тут – не перенасичений. І якщо квадратних метрів на душу населення бракує, то їхня ціна не обвалилися так стрімко, як у великих містах.
– У столиці люди переважно купували квартири в кредит, а виплачувати борги розраховували за рахунок високої і стабільної зарплати, – вважає рієлтер Олег ПІДДУБНИЙ. – Тепер через кризу багато хто ці кредити не тягне. Крім того, столичний ринок нерухомості завжди був перенасичений, і з Чернівцями його не порівняти.
Проте рієлтери не заперечують, що вартість чернівецького житла також була завищеною. Нерухомість до минулого року дорожчала за інерцією, а позики в банках роздавали всім охочим. Тепер доходи знизилися, іпотечні кредити недоступні, депозити "заморожені".
– Після кризи ціни на нерухомість будуть об’єктивнішими і виваженішими, – каже Олег Піддубний. – Але конкретно прогнозувати дуже важко, ринок непередбачуваний.
Нині вартість житла врегулювалася, але загалом може знижуватися до рівня можливостей покупців, що розраховують на власні сили – без іпотечного кредитування.
Дешеві квартири розкупили
– Криза зробила житло доступним для багатьох людей, це позитивний момент, – розповідає Валентин Чебан. – Буковинці, які раніше назбирали, наприклад, 20 тисяч доларів, до кризи не могли купити навіть кімнату в гуртожитку, тепер можуть розраховувати на однокімнатну квартиру. Хоча після того, як всіх налякали, що буде страшна криза, низку дешевих квартир чернівчани виставили на продаж. Були насправді дешеві одно-
і двокімнатні квартири, але їх купили. Зараз реально знайти дешеву однокімнатну квартиру дуже важко. У Києві така сама ситуація.
Тепер багато квартир, власники яких не поспішають позбуватися нерухомості і можуть дозволити собі тримати ціну. Нині не ходові трикімнатні квартири, різниця у вартості з житлом із двох кімнат – п’ять тисяч доларів. За словами Валентина, хороші прогнози щодо житла в новобудовах. Покупці звертають увагу на нього через те, що забудовники виставляють ціну в гривнях. Крім того, якщо за 40 тисяч доларів можна у місті купити двокімнатну хрущовку, то новобудова за ці ж гроші буде на 5-10 квадратів більшою.
Марина КАРАСЬОВА

ВАРТІСТЬ КВАРТИРИ У ПРИСТОЙНОМУ СТАНІ У ЧЕРНІВЦЯХ
(за даними рієлтерів і приватних оголошень)
Однокімнатна:
хрущовка, київка – 30-32 тисячі доларів
чешка – 35
Двокімнатна:
хрущовка – 35-37
київка – 37-40
чешка – 45-50
Трикімнатна:
хрущовка – 43-45
чешка – 55-57

ВАРТІСТЬ НАЙДЕШЕВШИХ КВАРТИР У ПОГАНОМУ СТАНІ У КИЄВІ
(за даними оголошень і незалежного українського порталу нерухомості)
Однокімнатні:
від 26 тисяч доларів (Святошинський район) до 53 тисяч (Печерський)
Двокімнатні:
від 26 тисяч доларів (Святошинський) до 59 тисяч (Шевченківський)
Трикімнатні:
від 65 тисяч доларів (Деснянський) до 82 (Печерський, Оболонський)
14-05-2009, 12:31
Коментарів 0 Переглядів 5 736

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.