Weather

Дефіцит чоловіків зростає

у номері / суспільство
2 986
0
Чоловіків із кожним роком стає дедалі менше. Вже зараз на тисячу жінок припадає всього 879 чоловіків. За даними Головного управління статистики в області, зараз в регіоні проживає майже 421 тисяча чоловіків і майже 480 тисяч жінок. Різниця – майже 60 тисяч. Ситуація парадоксальна, адже народжується більше хлопчиків, ніж дівчаток.
– Щороку хлопчиків народжується більше, ніж дівчаток, на 200 осіб, а у деякі роки більше, ніж на 400 осіб, – розповідає начальник відділу статистики населення Головного управління статистики в області Наталя ЛІСТАРХОВА. – Наприклад, торік народилося 5,7 тисячі хлопчиків та 5,3 тисячі дівчаток. Тож до чотирьох років на тисячу дівчаток припадає 1062 хлопчики. Але вже у наступні вікові періоди їхня кількість зменшується. Якщо ще у віці 15-19 років на тисячу дівчат є 1017 хлопців, то вже у 20-24 роки їх стає 987, а в 50-54 роки – 848 чоловіків на тисячу жінок.
Чому така сумна ситуація з чоловіками, цікавимося у медиків.
– За міжнародними даними, у чоловіків вищий ризик розвитку ішемічної хвороби, зокрема інфаркту міокарда, – розповідає доцент медичного університету Наталя МАЛКОВИЧ. – У чоловіків більше шкідливих звичок. Відомо, що палить половина чоловіків, а жінок – поки що 25 відсотків. Рівень алкоголізації у чоловіків теж вищий. Ці чинники впливають і на рівень захворюваності, і на рівень смертності.
На колегії міського управління охорони здоров’я оприлюднили дані, що статева структура населення Чернівців в останні роки становить 45,8 відсотка чоловіків та 54,2 відсотка жінок. Серед чоловіків спостерігається різке зростання смертності у працездатному віці. Найчастіше вони помирають від хвороб системи кровообігу та нещасних випадків.
Народне прислів’я: "Хто хворіє – жінка, хто вмер – чоловік", нині повністю відповідає суті. За даними управління охорони здоров’я, первинна захворюваність та поширеність хвороб у жінок вищі, ніж у чоловіків. Але рівень смертності чоловіків працездатного віку від хвороб системи кровообігу перевищує рівні смертності жінок утричі, а від нещасних випадків – у п’ять разів. Наприклад, торік у структурі нещасних випадків 27 відсотків становили отруєння алкоголем, 15 – аварії, 8,2 відсотка – навмисні самоушкодження.

ФАКТИ
Середня тривалість життя в Україні чоловіків становить
62 роки, жінок – 73 роки. Загалом тривалість життя чоловіків за останні роки зменшилася на 0,7 року, а в жінок – залишилась незмінною.
Найгострішою демографічною проблемою сучасної України є висока передчасна смертність чоловіків працездатного віку. За даними Інституту демографії та соціальних досліджень, рівень смертності цієї групи чоловіків в Україні з 1964 року неухильно зростає і нині у понад чотири рази перевищує смертність чоловіків у Західній Європі.
У віковій групі від 40 до 49 років чоловіки помирають у 3,5 разу частіше, ніж жінки.
У віці від 25 до 64 років чоловіки хворіють на рак удвічі частіше, ніж жінки, насамперед через новоутворення у трахеях, бронхах і легенях. А спортом активно займаються не більше 10 відсотків українських чоловіків.
Людмила ОСАДЧУК
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують