Чоловіків із кожним роком стає дедалі менше. Вже зараз на тисячу жінок припадає всього 879 чоловіків. За даними Головного управління статистики в області, зараз в регіоні проживає майже 421 тисяча чоловіків і майже 480 тисяч жінок. Різниця – майже 60 тисяч. Ситуація парадоксальна, адже народжується більше хлопчиків, ніж дівчаток.
– Щороку хлопчиків народжується більше, ніж дівчаток, на 200 осіб, а у деякі роки більше, ніж на 400 осіб, – розповідає начальник відділу статистики населення Головного управління статистики в області Наталя ЛІСТАРХОВА. – Наприклад, торік народилося 5,7 тисячі хлопчиків та 5,3 тисячі дівчаток. Тож до чотирьох років на тисячу дівчаток припадає 1062 хлопчики. Але вже у наступні вікові періоди їхня кількість зменшується. Якщо ще у віці 15-19 років на тисячу дівчат є 1017 хлопців, то вже у 20-24 роки їх стає 987, а в 50-54 роки – 848 чоловіків на тисячу жінок.
Чому така сумна ситуація з чоловіками, цікавимося у медиків.
– За міжнародними даними, у чоловіків вищий ризик розвитку ішемічної хвороби, зокрема інфаркту міокарда, – розповідає доцент медичного університету Наталя МАЛКОВИЧ. – У чоловіків більше шкідливих звичок. Відомо, що палить половина чоловіків, а жінок – поки що 25 відсотків. Рівень алкоголізації у чоловіків теж вищий. Ці чинники впливають і на рівень захворюваності, і на рівень смертності.
На колегії міського управління охорони здоров’я оприлюднили дані, що статева структура населення Чернівців в останні роки становить 45,8 відсотка чоловіків та 54,2 відсотка жінок. Серед чоловіків спостерігається різке зростання смертності у працездатному віці. Найчастіше вони помирають від хвороб системи кровообігу та нещасних випадків.
Народне прислів’я: "Хто хворіє – жінка, хто вмер – чоловік", нині повністю відповідає суті. За даними управління охорони здоров’я, первинна захворюваність та поширеність хвороб у жінок вищі, ніж у чоловіків. Але рівень смертності чоловіків працездатного віку від хвороб системи кровообігу перевищує рівні смертності жінок утричі, а від нещасних випадків – у п’ять разів. Наприклад, торік у структурі нещасних випадків 27 відсотків становили отруєння алкоголем, 15 – аварії, 8,2 відсотка – навмисні самоушкодження.
ФАКТИ
Середня тривалість життя в Україні чоловіків становить
62 роки, жінок – 73 роки. Загалом тривалість життя чоловіків за останні роки зменшилася на 0,7 року, а в жінок – залишилась незмінною.
Найгострішою демографічною проблемою сучасної України є висока передчасна смертність чоловіків працездатного віку. За даними Інституту демографії та соціальних досліджень, рівень смертності цієї групи чоловіків в Україні з 1964 року неухильно зростає і нині у понад чотири рази перевищує смертність чоловіків у Західній Європі.
У віковій групі від 40 до 49 років чоловіки помирають у 3,5 разу частіше, ніж жінки.
У віці від 25 до 64 років чоловіки хворіють на рак удвічі частіше, ніж жінки, насамперед через новоутворення у трахеях, бронхах і легенях. А спортом активно займаються не більше 10 відсотків українських чоловіків.
Людмила ОСАДЧУК
14-05-2009, 12:10
0
2 959