Трьом паркам Чернівців – Центральному парку культури і відпочинку, парку імені Ю. Федьковича та "Жовтневому" – у зв’язку з кризою на розвиток не виділили ні копійки.
– У парку імені Ю. Федьковича гуляю вже 50 років, – розповідає Тамара Борисівна. – Це одне з найгарніших місць у Чернівцях. Але, на жаль, деякі мешканці перетворили це прекрасне місце на смітник. Рідкісні види квітів, які зацвіли, ледве видніються з-під куп сміття та опалого листя. Добре було би заасфальтувати доріжки навколо парку, щоби можна було там гуляти. Треба почистити парк, спиляти старі дерева...
Двірник Родіка поскаржилася, що доводиться прибирати багато сміття. "Мушу виходити на роботу навіть у суботу та неділю, – розповіла жінка. –Мені допомагає прибирати мій онук Василько, бо сама я би не впоралася. Люди звозять будівельне сміття машинами і скидають навколо парку.
Практично парком імені Ю. Федьковича повинен опікуватися трест зеленого господарства, який йому передали ще у 1980-их роках, нам належить лише верхній майданчик, – пояснила директор Центру дозвілля дітей та юнацтва парку імені Ю. Федьковича Олена ГЛЕВСЬКА. – Цього року на розвиток парку нам не виділили з міського бюджету ні копійки, лише на зарплату працівників. Такого ще не було ніколи. Тому нічого нового не з’явиться, нам би підтримати в нормальному стані те, що вже є. Звичайно, будемо наводити порядок: фарбуватимемо все, ремонтуватимемо. Хочемо оформити куточки для відпочинку з полонинськими парканчиками, обладнати з природного матеріалу декоративні квітники. Вся надія – на нашого орендаря, який вже виділив нам цемент, вапно, трохи фарби.
– Коштів на розвиток парку немає. Нам виділили гроші лише на зарплату працівників і комунальні платежі. Це катастрофічна ситуація, так ще ніколи не було, – запевняє засмучений директор парку "Жовтневий" Дмитро ГРИГОРИШИН. – Виживати будемо за рахунок інвесторів. На жаль, нічого нового в парку цього року не з’явиться. Влаштуємо суботник, поприбираємо. У нас навіть немає коштів на придбання посадкового матеріалу. Будемо просити в тресті зеленого господарства або в лісівників.
– Як і минулими роками, міська влада виділила нам кошти на зарплату двірникам і працівникам із озеленення. На розвиток парку ми заробляємо самі, оскільки наше підприємство госпрозрахункове, – розповів директор Центрального парку культури та відпочинку імені Т. Шевченка Юрій ВЕНГРИНЮК. – Поки що ми не плануємо придбання нових атракціонів і технічних новинок. Боїмося брати їх у кредит. Всі атракціони працюватимуть, зараз добираємо операторів. Їх вже обстежили експерти, ми отримали дозвіл на запуск. Безкоштовно працюватиме клуб "Кому за 30", всі витрати беремо на себе. Кількість наших працівників не скорочуватимемо, бо їх і так небагато. Територію парку вже почали прибирали. Хоча відпочивальники завдають збитків. Скажімо, двічі відривали голову лебедю у фонтані, постійно б’ють сіті-лайти та лампочки, ламають лавки. А лише одне скло на сіті-лайтах коштує 200 гривень, відновлення голови лебедя – 600 гривень.
Надія БУДНА
27-03-2009, 11:20
0
2 272