RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

21 березня – Міжнародний день лялькаря. З цієї нагоди ми поспілкувалися з працівниками обласного театру ляльок. Вони розповіли і про кумедне, і про сумне у своїй творчості.
Грав і Їжака,
і Вовка, і Зайця
22-річний Родіон БОЄЧКО працює актором театру ляльок трохи більше року. Колеги кажуть, що він талановитий хлопець, може спародіювати будь-кого.
– З дитинства мріяв бути естрадно-цирковим артистом, а доля закинула мене сюди, – розповідає Родіон. – За час перебування у театрі зіграв у 10 виставах. Грав Їжака, Вовка, Зайця, Управителя, Сніговика. Люблю кумедні цікаві позитивні образи. Щоби стати актором, треба бути талановитим і вміти перевтілитися у свого героя. Також дуже важливою є підтримка глядачів. На жаль, професія актора театру ляльок не є престижною. Ми постійно сховані від глядача за декораціями. Постійно треба витягувати вверх і напружувати руки, тримаючи ляльки. А ще я високий і мені доводиться згинатися удвоє, щоби мене не було видно за ширмою. Великою проблемою для багатьох молодих наших акторів є відсутність житла, навіть гуртожитку. Наприклад, я з дружиною змушений винаймати кімнату, а сплачую за неї більше, ніж заробляю. Моя зарплатня – 956 гривень, а за кімнату сплачую 1050 гривень. Живемо на стипендію моєї дружини. Дітей мати боюся: на квартиру з дитиною не візьмуть, а якщо візьмуть, то мінімум за 200 доларів.
Світлана КОВАЛЬОВА працює в театрі вже 14 років. За цей час отримала найвищу кваліфікацію провідного майстра сцени і зіграла у півсотні вистав. Жоден спектакль без неї не обходиться. Пані Світлана – визнана Лисичка театру, вона постійно грає цих милих тваринок. А ще виконувала ролі і Зайчика, і Принцеси, і хлопчика Петруся. Актриса гарно танцює, тому грає усі пластичні ролі в живому плані (тобто тоді, коли сам актор виходить на сцену).
"У нас чудовий
і талановитий акторський колектив"
– Мені подобається працювати на сцені, – зізнається Світлана Ковальова. – Улюблені мої ролі – Принцеса Ярина у "Зеленій горі", Дюймовочка (вистава "Крила Дюймовочки"), Заєць у виставі "Бука", Кіт у "Посмішці Клоуна", Лисиця у "Лісовому годиннику"… Життя акторів сповнене курйозів. Траплялося, що під час вистави актори на сцені спотикалися, але їх вчасно підтримували. Виходячи на сцену, чіплялися за щось і розривали штани. Дуже буває кумедно, коли один актор у виставі грає по дві-три ролі і помилково замість однієї ляльки хапає іншу. Наприклад, я у виставі "Іван Багатий" замість Принцеси хапнула Кота. Виходжу, дійшла до середини сцени… Бачу, щось не те. Розвернулася і швидко поміняла ляльки. Глядачі, може, й не збагнули, зате актори побачили і довго хихотіли. А одного разу ми забули ложку для вистави "Івасик Телесик", якою Івасик мав їсти кашу з горщика. Довелося Івасикові їсти кашу рукою. А замість журавля у небі літав великий жирний гусак! Все-таки, незважаючи на всі ці пригоди, у нас не буває безвихідних ситуацій – ми завжди якось викрутимося, щось вигадаємо! У нас чудовий талановитий акторський колектив, ми дружно живемо і допомагаємо одне одному. Звісно, є й негативні речі. Актори мають чимало професійних захворювань: варикоз – через те, що доводиться багато стояти на ногах, викривлення хребта, бо постійно піднято праву руку з лялькою, а ще доводиться задирати голову, стоячи за ширмою, а це дуже незручна позиція для подачі голосу, і болить шия. Дуже часто зриваємо голос, адже доводиться голосно розмовляти, щоби діти нас чули. Траплялося, що я під час вистави втрачала голос або мене душив кашель. Саме тому актори театру ляльок йдуть на пенсію після 20 років роботи. Як це не прикро, професія актора театру ляльок є зовсім непрестижною, її сприймають несерйозно.
Галина МАРКІВ

ЦЕ ЦІКАВО…
Виготовлення ляльок – дуже складна і тривала робота. Семеро осіб, які займаються створенням ляльок у театрі, над десятьма ляльками працюють місяць. Вік ляльок із поролону нетривалий – після п’яти років вони починають розсипатися. Ляльки з пап’є-маше "живуть" довго, з часом лише тьмяніють.

ЦИФРИ:
2008 року театр ляльок показав 451 виставу, із них здійснив 152 виїзди у сільську місцевість та районні центри області, дав 36 благодійних вистав. Доходи театру за рік становили 138,5 тисячі гривень. Благодійна допомога – 11 тисяч гривень. Зараз у театрі є майже 20 вистав діючого репертуару.
20-03-2009, 10:35
Коментарів 0 Переглядів 3 067

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



"На Трампа сподіваймося, але люби, Боже, правду"
"Це важка, але необхідна правда, яку важко буде прийняти багатьом", - зазначає Сергій Рудик
«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.