– Моїм трьом дітям немає де гратися, навіть ніде погуляти з найменшим піврічним сином, бо навкруги – жодного нормального дитячого майданчика, – скаржиться чернівчанка Юля. – Наша сім’я проживає в районі вулиць Алма-Атинської та Канівської. Останнім часом тут споруджують сучасні будинки з парковками, але чомусь ніхто не думає про дітей: де їм гратися та відпочивати серед багатоповерхівок. Доводиться йти пішки з візочком до Центрального парку.
– У центрі міста більш-менш нормальний дитячий майданчик знаходився на вулиці Котляревського, – запевнила мешканка будинку, що на Соборній площі, Тетяна. – Після ремонту він виглядав дуже гарно. Туди любила ходити гратися наша чотирирічна донька. Та останнім часом майданчик перетворили на сміттєзвалище. Вечорами тут сидять хлопці та дівчата, палять, п’ють спиртне, залишаючи після себе порожні пляшки. Тут можна побачити навіть шприци та вату з кров’ю. Тому не пускаю більше гратися сюди доньку.
– Дитячі майданчики у місті закріплено за райрадами. Коштів на утримання дитячих майданчиків немає, – запевнив в. о. начальника відділу з питань благоустрою Шевченківської райради Микола МАРЧАК. – Якщо позаминулого року було виділено 100 тисяч гривень, минулого – майже 40 тисяч, то цього – нуль. Ремонтувати майданчики будуть КЖРЕПи за свої кошти.
– Фінансування дитячих майданчиків – це проблема, – зізналася начальник відділу з питань благоустрою, санітарії та екології Першотравневої райради Наталя ЯРМИСТА. – Цього року виділено 74 тисячі гривень. Минулого року нам вдалося збудувати та реконструювати кілька майданчиків за рахунок спонсорів.
"На утримання дитячих майданчиків у мікрорайоні "Гравітон" цього року нам виділили з районного бюджету вісім тисяч гривень, – розповіла директор ПП "Житлосервіс" Анжела РОСЛЯКОВА. – За ці кошти наші двірники повинні постійно прибирати та приводити до ладу всі майданчики. Виділяти кошти на утримання майданчиків із квартплати не маємо права".
На майданчики у Садгірському районі нинішнього року виділено лише десять тисяч гривень. "Це надзвичайно мало, потрібно щонайменше сто тисяч гривень на рік, – заявив голова Садгірської райради Юрій БУРЕГА. – Адже майданчики постійно нищать, тому щороку їх необхідно ремонтувати. Усі діючі майданчики знаходяться на балансі КЖРЕПу №15, проте у квартплату не закладено коштів на їхнє утримання. Тому доводиться викручуватися всілякими способами. Скажімо, цього року збудуємо новий майданчик на вулиці Пролетарській. Кошти зібрали самі мешканці. Навіть діти ходили квартирами та просили гроші на майданчик. Зібрали дві тисячі гривень. Цей приклад могли би наслідувати мешканці інших вулиць.
Надія БУДНА
ДОВІДКА
У Чернівцях є 142
дитячі майданчики
у Шевченківському районі – 70,
у Першотравневому – 34,
у Садгірському – 38.
19-03-2009, 11:07
0
2 878