Weather

Встановив у квартирі п’ять фільтрів для води

у номері / суспільство
4 255
0
Ванна кімната чернівчанина Андрія ЧЕРНЯВСЬКОГО нагадує лабораторію. На трубі там встановлено декілька хитромудрих пристроїв – фільтрів для очищення води. Кожен із них має своє призначення – один забирає іржу й пісок, інший затримує хлор, третій ловить найдрібніші часточки бруду... Лише після п’ятого виходить придатна для пиття рідина. Так удосконалити водогін у квартирі Андрія спонукав досвід роботи у водоканалі.
Про склад чернівецької води чоловік знає не з розмов. Після закінчення університету він з дипломом фахівця з водопостачання влаштувався працювати на "Чернівціводоканалі". Працював там вісім років – до 2005-го. Не раз бачив процес очищення води і спостерігав стан вуличних труб зсередини. "Системи очищення води на водоканалі удосконалюють, – каже Андрій. – Але проблема ще й у тому, що ця вода потім багато кілометрів тече старими трубами і чимало забруднень потрапляє звідти.
Коли Андрій змінює картриджі у фільтрах у себе вдома, іноді заради цікавості показує їхній вміст знайомим. Каже, що від вигляду бруду, іржі і навіть цілих каменів, затриманих у трубі, уже не один його гість встановив подібне очищення у себе вдома.
Свою воду Андрій очищує у два етапи. Перший – попередня очистка – дозволяє видалити з води більші часточки бруду, хлор і надлишок солей. Такою водою значно приємніше вмиватися – шкіра не пересушується і не подразнюється. Набрана у ванну, така вода має не жовтий, а блакитний відтінок. "Домішки впливають на колір води. Вода після озонування, яке вважається найякіснішим і найдорожчим типом очищення, взагалі віддає синявою", – пояснює Андрій.
Береже вода з первинною очисткою не лише шкіру, а й домашню техніку. Скажімо, змішувачі сучасних моделей із перемикачем-важелем швидко псуються через забруднену воду. А в квартирі Андрія найдешевший китайський змішувач, придбаний за десять доларів, служить уже п’ять років. Термін служби котла, бойлера, пральної машини, батарей і навіть праски з очищеною і пом’якшеною водою також значно подовжується.
До речі, доки не мав фільтра для пом’якшення води, свою пральну машину Андрій очищав від нальоту незвичайним способом. Раз на півроку заливав літр дев’ятивідсоткового оцту і без порошку та білизни вмикав машинку на цикл прання з максимальною температурою. Каже, після цієї процедури барабан знову стає, як новенький.
Однак пити воду з крана після попередньої очистки ще не можна. Хоч вона і не віддає хлором, однак містить бактерії. Щоби їх позбутися, потрібна вторинна очистка – тобто ще один фільтр на кухонному крані для питної води. "Я у себе встановив на мийку фільтр зворотного осмосу, – розповів Андрій Чернявський. – Це на сьогодні один із кращих фільтрів для питної води. Основна деталь такого фільтру – мембрана, яка затримує найдрібніші часточки й виводить ці домішки одразу в каналізацію".
Андрій підрахував, що встановлення й обслуговування системи очищення води в квартирі обходиться дешевше, ніж купувати питну воду. Тим більше, що марок справді якісної питної води, за словами Андрія, сьогодні у продажу залишилися одиниці.
Система очищення води для звичайної квартири
Попередня обробка води (ціна обладнання з установкою до 1000 гривень) включає: механічний фільтр для затримання піску, іржі, камінців, вугільний фільтр для очищення від хлору, частково хлоридів і деякої органіки, пристрій для пом’якшення води. Додаткову обробку води здійснює фільтр зворотного осмосу (ціна від 250 доларів до 1300 євро) та мінералізатор.
Надія МАКУШИНСЬКА
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують