Ми з’ясували, що нового з’явилося у магазинах та фірмах комп’ютерної техніки. Виявилося, що, попри кризу, в продаж надходить чимало цікавинок. Ось деякі з них.
Графічні планшети виглядають як дощечки для малювання. У комплекті до них додається спеціальна ручка (електронне перо). За її допомогою по поверхні дощечки можна малювати. Пристрій одразу переводить накреслені лінії у цифровий вигляд. Міра тиску може перетворюватися в товщину штриха, у рівень тону або навіть кольори. За допомогою планшета можна визначити координати до однієї тисячної сантиметра. Цей пристрій стане незамінним для осіб, чия робота пов’язана з кресленням чи малюванням – художників, архітекторів, веб-дизайнерів. Окрім того, графічні планшети мають чимало інших додаткових функцій. Найменший розмір планшета 3 на 4 дюйми. Вартість близько 300 гривень.
Цифрові фоторамки призначено для перегляду цифрових фото. Такий пристрій чіпляють на стіну чи встановлюють на шафі як звичайну рамку. Замість одного знімка у рамці змінюватиметься зображення. Тобто для показу можна запрограмувати багато фотографій у режимі слайд-шоу. Вбудовані динаміки дозволяють відтворювати навіть відео зі звуком. Карта пам’яті, що додається у комплекті, – на один або два гігабайти – може вмістити кілька тисяч фото. Пристрій має додаткові функції – радіо, МР3-програвач чи годинник. Фоторамка живиться від електромережі – близько 15 Вт. Бувають різних розмірів (діагоналлю від 3,5 до 12-ти дюймів). Середнього розміру рамка для фото 10 на 15 см коштує 800 грн.
Принтер чотири в одному поєднує в собі принтер, ксерокс, сканер і факс. Це й економія місця, і грошей. Багатофункціональний пристрій коштує приблизно тисячу гривень. А чотири різні апарати, якщо купувати їх окремо, коштують щонайменше дві тисячі. Швидкість чорно-білого друку або копіювання – до 20 сторінок за хвилину. Картриджа вистачає при заповненні на 5% на дві тисячі сторінок.
Нетбуки – це маленькі ноутбуки: діагональ екрана – сім-вісім дюймів. Вони зручні для тих людей, які постійно у дорозі. Нетбуки призначені для роботи в мережі Інтернет та нескладної роботи з документацією, оскільки за характеристиками потужності вони все-таки значно поступаються ноутбукам. Ціна приблизно 3200 грн.
Флешки з великим об’ємом пам’яті. На одну флешку тепер легко можна помістити 30 фільмів чи 10 тисяч пісень. Така флешка на 32 гігабайти пам’яті вартує приблизно 600 гривень. До речі, існують уже і флешки на 64 гігабайти, невдовзі вони повинні з’явитися і в чернівецьких магазинах. Корпус із пластика чи гуми надійно захищає вміст такого носія інформації від механічних пошкоджень або вологи.
Незвичайні веб-камери – у вигляді дракончика чи собачки у стилі Hi-Tech – стануть чудовим подарунком до свята дитині або й дорослому. Ціна пристрою – від 160 грн.
Універсальна клавіатура – незвичайна тим, що має у собі входи для мікрофона, навушників та кабелю USB. Коштує приблизно 140 грн.
Безпровідникова клавіатура та мишка – зручні тим, що дозволяють використовувати їх без будь-якого дротового підключення далеко від комп’ютера. Побудовані на основі радіосигналу, звільняють стіл від дротів. Комплект покупцям обійдеться у 350 грн.
Нестандартне оформлення лазерних мишок також робить їх гарними подарунками для жінок. Коштують такі подарункові мишки до ноутбуків від 140 грн.
Анастасія СІМАШОВА
СИТУАЦІЯ НА РИНКУ
Комп’ютерна техніка дешевшає, але не в гривнях
– Ціни у доларах порівняно з минулим роком значно знизилися, але у перерахунку на гривні – за новим курсом – вони, звичайно, зросли, – розповів продавець магазину комп’ютерної техніки Сергій. – Через це покупців поменшало. Люди заощаджують навіть на продуктах, то хіба ж вони купуватимуть нову комп’ютерну техніку?
За словами продавця магазину комп’ютерної і цифрової техніки Руслана, у зв’язку з економічною кризою зменшився і асортимент: "Чимало товарів, які були популярними минулого року, ми тепер не замовляємо, тому що немає попиту. Пожвавлення буває хіба що перед святами. Наприклад, на 8 Березня багато клієнтів купували недорогі аксесуари до комп’ютера – подарункові мишки або веб-камери.
19-03-2009, 10:58
0
2 554