Ваша домашня пташка може захворіти, якщо їй не вистачатиме вітамінів. Особливо актуальною ця проблема стає на початку весни.
Запаси вітаміну А накопичуються у печінці птахів, але тільки у тому випадку, якщо його кількість у кормах перевищує мінімальну потребу птахів у ньому. Перші ознаки захворювання виникають через 7-50 днів.
Ознаки дефіциту вітаміну А – слабкість ніг, відсутність апетиту і як наслідок – схуднення. Нестача вітаміну викликає ороговіння клітин, які покривають шкіру. Внаслідок цього шкіра і слизові оболонки різних органів тіла стають сухими, і до організму легко потрапляє інфекція. Часто у птахів з’являється ентерит, вражаються дихальні шляхи, запалюється рогова оболонка очей. Хворі птахи відкладають менше яєць, гірше бачать у темряві.
Лікування. Джерела вітаміну А – вершкове масло, яєчний жовток, морква (її дають із маслом), чорна смородина, чорниця, абрикоси, зелена цибуля, листя кульбаби, кропива.
Нестача вітаміну В1 викликає порушення вуглеводного обміну, роботи центральної, периферійної нервової та серцево-судинної систем. У птахів, яким не вистачає вітаміну В1, спостерігається часте скорочення м’язів шиї, ніг, крил і хвоста. У найважчих випадках можливий параліч ніг та шиї.
Лікування. До раціону слід включити корми, багаті на вітамін В. Він міститься у зародках та оболонках пшениці, вівса, гречки, арахісі, кукурудзі, картоплі, моркві.
Потреба вітаміну В2 зростає у спекотну пору року. В пташенят, які відчувають його нестачу, починається пронос, гальмується ріст. Пташенята, які збираються покинути гніздо, не можуть із нього вилетіти. Іноді у них починається параліч ніг, який супроводжується дерматитом. Нестача вітаміну В2 у дорослих птахів викликає безпліддя. У самок папуг та інших птахів, які відклали яйця, зародки гинуть. Пір’я у хворих птахів стають ламкими і випадають, краї повік запалюються, шкіра стає сухою.
Лікування. За перших ознак хвороби змініть раціон пташки, введіть у його склад пророщене до білих паростків зерно, гречку, горох, кукурудзу, картоплю, цибулю, моркву, буряк, листя кульбаби, кропиву, пшеничні зародкові пластівці, яєчний білок, свіже коров’яче молоко.
13-03-2009, 11:54
0
2 985