США сьогодні випробують в реальному польоті найшвидший у світі літак. Шлях із Нью-Йорка в Лос-Анджелес, що займає зазвичай більше п'яти годин, на такому апараті займе всього 12 хвилин, а з Лондона до Сіднея - не більше години.
Гіперзвуковий Falcon HTV-2 є розробкою американського Управління перспективних дослідницьких програм у царині оборони (DARPA) і є суперзброєю нового покоління. За задумом Пентагону, на такому апараті менш ніж за годину можна доставити і скинути, наприклад, ядерну бомбу в будь-яку точку планети.
За формою літак нагадує наконечник списа. Весь його корпус злитий - крил у звичному розумінні немає. Довжина його невелика - всього 3,7 метра, швидкість польоту - 13 тисяч миль на годину (майже 21 тисяча кілометрів на годину). Для порівняння: надзвукові літаки типу радянського МіГ-25, на яких було встановлено 29 світових рекордів, за годину долають 2,4 тисячі кілометрів.
Корпус складається з експериментального композиційного матеріалу, що витримує дуже високі температури. Наприклад, при зворотному входження в атмосферу вона складе близько 800 градусів Цельсія. У принципі ж матеріал витримує і більший жар - майже 2 тисячі градусів, що вище температури плавлення сталі.
Апарат, який за запитом Пентагона почали розробляти в 2003 році, до цього тестувався у віртуальному просторі і в аеродинамічній трубі. Перший його тестовий запуск в реальних умовах відбувся в квітні минулого року, але виявився невдалим.
Протривав він по суті всього 9 хвилин: літак протягом 139 секунд летів на швидкості 16,7 тисячі миль в годину, після чого бортовий комп'ютер діагностував аномалію і, відповідно програмі безпеки, спрямував його в океан.
За даними ЗМІ, на розробку, модифікацію і випробування Falcon HTV-2 до сьогоднішнього дня було витрачено 308 мільйонів доларів. Планується, що він буде повністю готовий до 2025 року.
11-08-2011, 13:51
0
2 272