Іван Якобчак – найстарший випускник Чернівецького національного університету. Свій диплом він отримав кілька днів тому – у 78 років. Для чоловіка - це вже п’ятий диплом.
Ніколи не списував і готувався до екзаменів вночі
Коли в Мармуровій залі вручали дипломи випускникам заочного відділення філософсько-теологічного факультету, Івану Титовичу аплодували найголосніше і назвали “найповажнішим студентом”. Новоспечений філософ-релігієзнавець Іван Якобчак викладатиме у школі. Іван Титович каже, що навчатися йому було зовсім неважко.
– В університет на філософський факультет я вступив у 74 роки, - розповідає Іван Титович. – Вирішив це зробити тому, що коли навчався у 1950-их роках, багато предметів не було. А не вивчивши їх, я би залишився позаду від суспільства, а я не хочу, щоби так було. Тож завдяки університету отримав багато нових знань з цікавих предметів.
За чотири роки встиг закінчити п’ять років навчання. Другий та третій курс пройшов за один рік. Дозволили це зробити, бо я знав всі предмети. На зимовій сесії склав іспити другого курсу, а на літній сесії – іспити третього курсу.
Загалом це мій п’ятий диплом. Ще 1953 року закінчив медінститут, потім закінчив духовну семінарію, духовний коледж у Канаді, а ще отримав диплом спеціаліста з релігійної освіти. І вже 55 років працюю пастором церкви.
У Івана Титовича хоч і не червоний диплом, але жодної четвірки за час навчання не було. Каже, що “зубрив”, як і всі студенти, вечорами, а іноді перед екзаменами й цілу ніч.
– На екзаменах було по 80-90 питань, і всі їх потрібно було вчити, бо невідомо, що попадеться, – розповідає Іван Титович. – Завдяки цьому не було жодного разу перездач і ніколи на іспитах я не списував.
Коли складали державний іспит, прибула представник з Міністерства освіти та науки. Вона була вражена таким студентом і навіть сказала, що якби можна було оцінити мої знання на “шестірку”, то із задоволенням оцінила б на такий бал.
Для навчання економив пенсію
Іван Титович у свої 78 років дуже активний і бадьорий. Після закінчення вузу він продовжуватиме працювати у школах. Адже вже впродовж кількох років навчає учнів християнській етиці, а також основам здоров’я.
Чоловік зовсім не розуміє, коли дивуються, як він встигав і навчатися, і працювати, і ще й господарювати вдома в селі Орошани Кіцманського району.
– Я звик багато працювати, – каже Іван Титович. – Прокидаюся о п’ятій, працюю по господарству, на городі, а вже о восьмій їду автобусом 25 кілометрів до Чернівців. Спати лягаю зазвичай о 23.00.
Після закінчення університету буде трохи більше вільного часу, але я не витрачатиму його даремно – буду читати, адже є так багато цікавих книжок з історії. Навчання для мене не було проблемою. Щоправда, доводилося економити пенсію, адже за навчання мусив платити тисячу гривень на рік. Та все ж я дуже задоволений, що пішов вчитися і закінчив філософський факультет.
- Старшого студента в університеті й досі немає, – каже Іван Титович. – А ще донедавна я був найстаршим студентом в Україні. Тепер чув, що в Криму до університету на перший курс на менеджмент вступила 82-річна жінка.
Людмила Осадчук
3-07-2008, 11:23
0
3 876