RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

28 червня дипломи магістрів Чернівецького національного університету отримали 580 випускників стаціонару (ще 300 закінчили заочне відділення).
- У нас склалося враження, що сину було вчитися дуже цікаво, адже вчився він із задоволенням і радував нас. Матеріальних труднощів не було, оскільки він вчився за державним замовленням і отримував стипендію регулярно. Були проблеми, але не такі великі, аби ними перейматися, - кажуть батьки випускника інженерно-технічного факультету Дмитра Микуляка Марина та Олексій. – Син здобув спеціальність "Телекомунікаційні мережі та системи зв’язку" і вже працює за нею. Має власну справу. У нас є ще молодший син, який цього року закінчив технікум і виявив бажання вступати на цю ж спеціальність.
"За п’ять років не заплатила за жоден іспит"
Найбільше магістрів цього року випустили економічний і юридичний факультети – відповідно 82 і 80 фахівців. Найменше випускників-магістрів у хімічного факультету – 14. Вперше дипломи магістрів богослов’я отримали сім випускників філософсько-теологічного факультету. А перший випуск факультету образотворчого та декоративно-прикладно мистецтва видав 14 дипломованих спеціалістів.
- Університет навчив нас найкращому у житті. Ми, хіміки, хочемо працювати за спеціальністю. Я особисто збираюся вступати в аспірантуру, - каже Ольга Савчук, випускниця хімічного факультету. - Рада, що вступила на цей факультет. Я знайшла хороших друзів. Ніколи не думала, що викладачі можуть ставитися так по-доброму і щиро до студентів.
- За п’ять років я отримала глибокі знання з галузі перекладознавства. Ми перша група перекладачів, яка виходять зі стін університету, - каже Катерина Бородкіна, випускниця філологічного факультету спеціальності "Українсько-російський переклад". - Пошуком місця роботи ще не займалася, але, гадаю, буду працювати за спеціальністю. Хотілося б працювати перекладачем у двомовних газетах або посольстві. Не кожен повірить, але за п’ять років навчання я особисто не заплатила за жоден іспит чи залік.
"Тепер з розряду студентів - до розряду безробітних"
- Університет навчив нас життю. Студентське життя не описати - його треба прожити, - ділиться Антон Макаров, випускник фізичного факультету за спеціальністю "Радіотехніка". – Моя спеціальність знадобилася мені в роботі. Працюю у держтелерадіокомпанії. Відповідаю за технічний бік.
А ось дівчата з юридичного факультету говорити про своє навчання відмовилися.
- Запитайте краще в інших факультетів. Там вам розкажуть багато хорошого, - лише пояснили випускниці. - Але ми задоволені, що ми закінчили університет. Хочемо влаштуватися у правоохоронні органи – міліцію або прокуратуру
Випускниця економічного факультету Тетяна каже, що тепер перейшла з розряду студентів у розряд безробітних. Проте її однокурсник Владислав Кушнерик дивиться на ситуацію оптимістичніше.
- Університет навчив мене спілкуванню з людьми. А економіст, він і в Африці економіст. Людина, яка знає числа, зможе цим займатися, - впевнений хлопець.
Коментар
Степан Мельничук, ректор ЧНУ:
- Цього року маємо більше магістрів, ніж минулого. Того року було 530. Це говорить про те, що в країні успішно відбувається освітня реформа. Кількість магістрів буде зростати. З часом спеціалісти зникнуть зовсім, а залишаться тільки бакалаври та магістри. Ми раді такій кількості фахівців, які понесуть славу університету поміж люди. А роботодавці отримають кваліфіковану робочу силу. Коли я закінчував університет, усе відбувалося також урочисто, але не так, як зараз. Ми не ходили містом і не було мантій.
Тамара Марусик, проректор з виховної роботи ЧНУ:
Традиція такого святкування з’явилася чотири роки тому. Ми просто хотіли вирізнити найкращих студентів з усіх і влаштувати для них справжнє свято. Мантія - дуже красномовний предмет одягу, який говорить сам за себе. Раніше їх шили за кошти факультету, де вони зберігалися для наступних поколінь. Тепер кожен прагне мати свою особисту і як предмет гордості залишати на пам’ять. Дипломи магістрам завжди вручають саме 28 червня - на День Конституції України. На вигляд - це невеличкі пластикові картки з голограмою. Такий вигляд вони зберігають вже чотири роки.
2005 року було усього 320 магістрів, цього року - понад 800. Якщо їх кількість і далі зростатиме, доведеться знову імпровізувати, щоб все-таки виділити кращих з кращих. Цього року богослови з філософсько-теологічного факультету знову почали отримувати дипломи і вчене звання магістрів. Також до 15 факультетів додалася кафедра образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва. Вони єдині були не в мантіях, а в костюмах, які шили самі, як дипломні роботи.
Ольга Гнідан, Тетяна Пономарчук
3-07-2008, 11:05
Коментарів 0 Переглядів 4 182

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.