RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » освіта » Найбільше з ЧНУ випустили магістрів-економістів та юристів

28 червня дипломи магістрів Чернівецького національного університету отримали 580 випускників стаціонару (ще 300 закінчили заочне відділення).
- У нас склалося враження, що сину було вчитися дуже цікаво, адже вчився він із задоволенням і радував нас. Матеріальних труднощів не було, оскільки він вчився за державним замовленням і отримував стипендію регулярно. Були проблеми, але не такі великі, аби ними перейматися, - кажуть батьки випускника інженерно-технічного факультету Дмитра Микуляка Марина та Олексій. – Син здобув спеціальність "Телекомунікаційні мережі та системи зв’язку" і вже працює за нею. Має власну справу. У нас є ще молодший син, який цього року закінчив технікум і виявив бажання вступати на цю ж спеціальність.
"За п’ять років не заплатила за жоден іспит"
Найбільше магістрів цього року випустили економічний і юридичний факультети – відповідно 82 і 80 фахівців. Найменше випускників-магістрів у хімічного факультету – 14. Вперше дипломи магістрів богослов’я отримали сім випускників філософсько-теологічного факультету. А перший випуск факультету образотворчого та декоративно-прикладно мистецтва видав 14 дипломованих спеціалістів.
- Університет навчив нас найкращому у житті. Ми, хіміки, хочемо працювати за спеціальністю. Я особисто збираюся вступати в аспірантуру, - каже Ольга Савчук, випускниця хімічного факультету. - Рада, що вступила на цей факультет. Я знайшла хороших друзів. Ніколи не думала, що викладачі можуть ставитися так по-доброму і щиро до студентів.
- За п’ять років я отримала глибокі знання з галузі перекладознавства. Ми перша група перекладачів, яка виходять зі стін університету, - каже Катерина Бородкіна, випускниця філологічного факультету спеціальності "Українсько-російський переклад". - Пошуком місця роботи ще не займалася, але, гадаю, буду працювати за спеціальністю. Хотілося б працювати перекладачем у двомовних газетах або посольстві. Не кожен повірить, але за п’ять років навчання я особисто не заплатила за жоден іспит чи залік.
"Тепер з розряду студентів - до розряду безробітних"
- Університет навчив нас життю. Студентське життя не описати - його треба прожити, - ділиться Антон Макаров, випускник фізичного факультету за спеціальністю "Радіотехніка". – Моя спеціальність знадобилася мені в роботі. Працюю у держтелерадіокомпанії. Відповідаю за технічний бік.
А ось дівчата з юридичного факультету говорити про своє навчання відмовилися.
- Запитайте краще в інших факультетів. Там вам розкажуть багато хорошого, - лише пояснили випускниці. - Але ми задоволені, що ми закінчили університет. Хочемо влаштуватися у правоохоронні органи – міліцію або прокуратуру
Випускниця економічного факультету Тетяна каже, що тепер перейшла з розряду студентів у розряд безробітних. Проте її однокурсник Владислав Кушнерик дивиться на ситуацію оптимістичніше.
- Університет навчив мене спілкуванню з людьми. А економіст, він і в Африці економіст. Людина, яка знає числа, зможе цим займатися, - впевнений хлопець.
Коментар
Степан Мельничук, ректор ЧНУ:
- Цього року маємо більше магістрів, ніж минулого. Того року було 530. Це говорить про те, що в країні успішно відбувається освітня реформа. Кількість магістрів буде зростати. З часом спеціалісти зникнуть зовсім, а залишаться тільки бакалаври та магістри. Ми раді такій кількості фахівців, які понесуть славу університету поміж люди. А роботодавці отримають кваліфіковану робочу силу. Коли я закінчував університет, усе відбувалося також урочисто, але не так, як зараз. Ми не ходили містом і не було мантій.
Тамара Марусик, проректор з виховної роботи ЧНУ:
Традиція такого святкування з’явилася чотири роки тому. Ми просто хотіли вирізнити найкращих студентів з усіх і влаштувати для них справжнє свято. Мантія - дуже красномовний предмет одягу, який говорить сам за себе. Раніше їх шили за кошти факультету, де вони зберігалися для наступних поколінь. Тепер кожен прагне мати свою особисту і як предмет гордості залишати на пам’ять. Дипломи магістрам завжди вручають саме 28 червня - на День Конституції України. На вигляд - це невеличкі пластикові картки з голограмою. Такий вигляд вони зберігають вже чотири роки.
2005 року було усього 320 магістрів, цього року - понад 800. Якщо їх кількість і далі зростатиме, доведеться знову імпровізувати, щоб все-таки виділити кращих з кращих. Цього року богослови з філософсько-теологічного факультету знову почали отримувати дипломи і вчене звання магістрів. Також до 15 факультетів додалася кафедра образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва. Вони єдині були не в мантіях, а в костюмах, які шили самі, як дипломні роботи.
Ольга Гнідан, Тетяна Пономарчук
3-07-2008, 11:05
Коментарів 0 Переглядів 4 173

Теги -
У Чернівецькій області переходи громад до ПЦУ відбуваються менш інтенсивно, ніж у сусідніх областях

За попередньою інформацією ДТП з потерпілими.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.