RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Декілька профтехучилищ області дають змогу своїм учням не лише отримати популярну робітничу спеціальність, а й здобути диплом про вищу освіту. Насамперед такі шанси мають діти, які навчаються у вищих професійних училищах.
По-перше, з кращих учнів у таких закладах формуються групи на навчання з кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста. А цей рівень, за словами Володимира САВЧУКА, начальника відділу допрофесійної та професійно-технічної освіти управління освіти і науки ОДА, належить до вищої освіти і прирівнюється до технікуму. По-друге, вищі училища співпрацюють з вузами і дають можливість своїм учням після закінчення ПТУ вступити до університету чи інституту на пільгових умовах, причому одразу на другий-третій курс. Тому цілком реальна така ситуація: нинішній дев’ятикласник, вступивши до профтехучилища, через сім років може отримати і робітничу спеціальність, і диплом молодшого спеціаліста, і диплом про вищу освіту у вузі. Його ровесники за цей же час лише встигнуть закінчити середню школу і вуз.
Які училища випускають молодших спеціалістів
У вищому професійному училищі №3 кваліфікацію молодшого спеціаліста можна отримати за спеціальністю "Моделювання та конструювання виробів народного вжитку", термін навчання один рік і шість місяців.
В училищі створено локальний центр дистанційного навчання від Хмельницького інституту конструювання і моделювання швейних виробів. "Наші випускники можуть вступати на скорочену форму навчання до цього інституту, – розповіла Наталія КУНДІЙ, заступник директора з навчально-виховної роботи ВПУ №3. – Навчаються студенти у Чернівцях, в комп’ютерному класі нашого училища по суботах і неділях. А до Хмельницького їм потрібно їздити на захист диплома чи курсових робіт".
У Вищому професійному художньому училищі №5 є другий ступінь навчання за спеціальностями "Дизайн середовища" та "Технологія обробки деревини" (термін навчання один рік 10 місяців). Цього року в училищі відбудеться вже четвертий випуск таких фахівців з дипломом молодшого спеціаліста.
Училище уклало договір з Львівським лісотехнічним університетом на подальше навчання своїх випускників за скороченою програмою. Випускники ВПХУ№5 вступають одразу на третій курс університету і отримують вищу освіту на очній чи заочній формі впродовж трьох років. Скажімо, минулого року семеро випускників училища вступило до цього університету на спеціальність "Дизайн меблевого виробництва" за держзамовленням. З питань неперервної освіти ВПХУ№5 також співпрацює з Львівською національною академією мистецтв та Косівським інститутом прикладного і декоративного мистецтва.
Чернівецьке вище професійне училище радіоелектроніки має другий ступінь навчання за спеціальністю "Конструювання, виробництво та технічне обслуговування радіотехнічних пристроїв" (термін навчання два роки).
– Учні, які вступили після 9 чи 11 класу до училища і отримали спеціальність радіомеханіка, можуть продовжити навчання в училищі і отримати кваліфікацію молодшого спеціаліста, – розповів заступник директора ВПУ Микола ВОЛОЩУК. – Маємо договір з Чернівецьким національним університетом про те, що наші учні після закінчення 5-6 курсу в училищі ідуть одразу на третій курс університету на фізичний факультет. Для цього пишуть заяву і вступають на безкоштовну державну форму навчання. Не знаю, як буде цього року, бо в університет можуть зарахувати не більше 10-12 наших випускників, а в групі маємо 18 учнів.
Чернівецьке вище комерційне училище КНТЕУ дає можливість отримати кваліфікацію молодшого спеціаліста за фахом "Технологія харчування" (термін навчання один рік п’ять місяців). Випускники з такими дипломами згодом мають шанс вступити на другий курс Чернівецького торгово-економічного інституту КНТЕУ або на третій курс Київського національного торгово-економічного університету.
– Під час вступу до вузу наші учні складають іспити, але мають переваги перед іншими вступниками, – розповіла Світлана ІВАНОВА, заступник директора з навчально-виховної роботи Чернівецького вищого комерційного училища. – На заочній формі для них навчання платне, на стаціонар є можливість вступу за держзамовленням. Окрім того, нашим випускникам легше вчитися у вузі, бо вони вже мають практичні навички з обраної спеціальності.
Сокирянське вище професійне училище дає кваліфікацію молодшого спеціаліста за фахом "Технік-механік сільськогосподарського виробництва" (термін навчання два роки) та "Технік-технолог громадського харчування" (термін навчання один рік шість місяців).
Цифри
Сьогодні в області діє 15 профтехучилищ. Там навчають 77 різним професіям. Приблизно в половині випадків – це професії суміжні (інтегровані). Тобто випускники отримують одразу дві-три спеціальності (скажімо, бармена і офіціанта).
Приблизно половина з семи тисяч дітей, охоплених профтехосвітою в області – вихідці з малозабезпечених родин. 150 учнів профтехучилищ – сироти.
Надія Макушинська
10-06-2008, 11:20
Коментарів 0 Переглядів 10 710

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.