Останнім часом з’явилося багато нових професій, яких навчають у професійно-технічних закладах міста. Кореспондент “МБ” з’ясовував, яку професію можна здобути в училищах.
Перукар-модельєр
- Завдання перукаря-модельєра - створити нестандартну зачіску, - розповідає заступник директора з навчально-виробничої роботи училища №3 Людмила БІЛОУС. - Він повинен моделювати зачіски, завжди застосовувати цікаві техніки укладання волосся.
Модельєр-конструктор
За словами Людмили Білоус, кращі випускники училища, які здобули професію кравця, закрійника, продовжують навчання в училищі на ІІІ ступені і здобувають кваліфікацію молодшого спеціаліста за спеціальністю “Модельєр-конструктор” (термін навчання – півтора року). Модельєри-конструктори з легкістю можуть знайти роботу.
Оператор комп’ютерного набору
Повинен вміти працювати з мережею Internet, документами в текстовому редакторі Microsoft Word, програмою Microsoft Outlook, документами в табличному процесорі Microsoft Excel, базами даних в Microsoft Access, програмою Microsoft Publisher, Microsoft InfoPath, створювати презентації у середовищі PowerPoint, настроювати інтерфейси користувача. Термін навчання на базі дев’ятих класів в училищі №13 – три роки, на базі 11-их – півтора року.
Оператор комп’ютерної верстки
Повинен вміти працювати в середовищі Microsoft Office, із програмою Page Maker, набирати у текстовому редакторі спеціальний вид тексту, вводити текст, вставки, виправляти помилки, обробляти фотографії та зображення в Adobe Photoshop, створювати презентації, здійснювати комп’ютерний дизайн, верстку, шрифтове та поліграфічне оформлення тексту, сторінок, колонок, знати поліграфічні правила оформлення тексту. Термін навчання на базі дев’ятих класів – три роки, на базі 11-их – півтора року.
Живописець
- Професію живописця ми ввели минулого року замість виконавця художньо-оформлювальних робіт, якого вивели з переліку, - розповідає директор вищого професійного художнього училища №5 Василь АНДРУСЯК. - Ці професії споріднені, але мають свої особливості. Живописець – це маляр, художник, а виконавець тяжіє більше до дизайну - проектує інтер’єри, виконує оформлювальні роботи. Майбутній живописець повинен освоїти усі техніки – малюнок олійними фарбами, аквареллю, гуашшю, на тканині, дошці, кераміці, розпис на склі. Термін навчання залежить від розряду.
Гувернер
Представник цієї професії повинен знати правила догляду за дітьми, санітарно-гігієнічні норми, розвивати творчі здібності і нахили у дитини, надавати першу допомогу при захворюванні і травматизмі, готувати дітей до школи (і, відповідно, мати певні знання з кожного предмета, який вивчають у початковій школі). Термін навчання на базі дев’ятих класів – три роки, на базі 11-их – півтора року.
- Останнім часом чернівчан дуже цікавлять професії гувернера, помічника вихователя та соціального робітника, - стверджує методист професійно-технічного училища №13 Людмила ТКАЧ. - У нас їх готують висококваліфіковані фахівці – колишні педагоги та вихователі. Помічник вихователя частіше працює у дошкільному закладі. А гувернери просто на розхват. Гувернер зможе дитину навчити писати, рахувати, малювати, ліпити. Зараз це дуже високооплачувана робота.
Соціальний робітник – людина, яка працює не лише з малюками, але й з людьми похилого віку.
Секретар керівника
Займається підготовкою та організацією ділових зустрічей, організацією прийому відвідувачів, ведення ділових розмов, підготовкою службових відряджень і робочих планів керівника. Повинен мати навики з ділової української мови, психології ділового спілкування, трудового законодавства, основних термінів сучасного бізнесу, машинопису. Термін навчання на базі дев’ятих класів – три роки, на базі 11-их – півтора року.
Галина Марків
29-05-2008, 11:49
0
4 187