Хоча зовнішнє незалежне оцінювання є обов’язковим для всіх абітурієнтів, але в окремих вузах є ще й додаткові умови вступу. “МБ” з’ясовував у приймальних комісіях, які саме додаткові умови для вступу існують у популярних місцевих і столичних вузах.
Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича
Абітурієнти повинні здати лише сертифікати – їх кількість залежить від факультету, на який вступають. Лише на факультеті іноземних мов вступники здають іспит з іноземної мови та сертифікат з української мови та літератури. Медалісти можуть, окрім результатів сертифіката, пройти співбесіду.
Буковинський державний медичний університет
Додаткових умов вступу немає. Відмінники також можуть, окрім подачі сертифіката, пройти співбесіду. Якщо вона виявиться кращою за результати сертифіката, рішення комісії, швидше за все, буде на користь вступника.
Чернівецький торговельно-економічний інститут КНТЕУ
Вступ лише за результатами сертифікатів.
Буковинська державна фінансова академія
Для учнів, які вступають до закладу після 11 класу, діє рейтинг сертифікатів. Ті, хто вступає після дев’ятого класу, складають звичайні тести з математики (не зовнішнє оцінювання) і пишуть диктант з української мови. Медалісти можуть, окрім подачі сертифіката, ще пройти співбесіду.
Києво-Могилянська академія
Щоби навчатися тут, самого сертифіката замало. Цей документ – перепустка до складання ще сімох (!) вступних тестів, які абітурієнт складає за день. Навіть якщо абітурієнт складав ці предмети в рамках незалежного тестування, він мусить пройти перевірку на їх знання ще раз. У приймальній комісії повідомили, що ці сім тестів – це корекція результатів сертифіката, перевірка, чи справді ці результати відповідають дійсності. Переможці міжнародних олімпіад з профільних предметів та учасники четвертого етапу всеукраїнських олімпіад, що були нагороджені дипломами першого, другого та третього ступенів вступлять у будь-якому випадку, незалежно від результатів сертифіката та тестів. Інвалідам достатньо дати 30% правильних відповідей, щоби вступити до цього вузу.
Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана
Прийом до університету на всі форми навчання здійснюється за конкурсом сертифікатів. Сертифікати нижче 124 балів не приймаються.
Національний технічний університет “Київський політехнічний інститут”
Вступ за сертифікатами тут здійснюється майже з усіх предметів. Лише для таких напрямків як філологія, міжнародна економіка та менеджмент потрібне вступне випробування з іноземної мови. А для напрямку “образотворче мистецтво” проводиться творчий конкурс.
Коментар
Ігор ЛІКАРЧУК, директор Центру оцінювання якості освіти:
– Сертифікати Українського центру оцінювання якості освіти є гарантією вступу до будь-якого вузу. Згідно з умовами прийому, вуз може укладати власні правила, які залежать від його специфіки. Наприклад, художні чи мистецькі спеціальності можуть передбачати творчі конкурси. Якщо абітурієнт вступає на спеціальності, з яких нема зовнішнього тестування, то він складає потрібні іспити безпосередньо в обраному вузі. Однак подає сертифікат незалежного оцінювання з української мови та літератури, оскільки він обов’язковий.
Зовсім без сертифікатів можуть вступати лише інваліди І-ІІ груп (вони проходять співбесіду), а також особи, що відбувають строкову військову службу (ця категорія обирає: складати тестування чи проходити співбесіду). Також залишено пільги для категорій, які визначено умовами вступу до вузів. Такі вступники теж зобов’язані подавати сертифікати, але мають переважне право на зарахування. Тобто якщо у пільговика буде така ж кількість балів, як у абітурієнта без пільг, то поза конкурсом буде зараховано першого. Однак усі вузи III-IV рівнів акредитації на стаціонарну і заочну форми навчання зобов’язані приймати сертифікати Центру оцінювання якості освіти.
Галини Марків
22-05-2008, 10:38
0
8 070