Львівська політехніка стала найпопулярнішим ВНЗ серед абітурієниів за результатами вступної кампанії 2011 року.
У кризовий для освіти рік - рекорд із охочих вчитися. До Національного медичного університету імені Богомольця подали понад 11 тисяч заяв. При бюджетному наборі 755 осіб. Конкурс сягав 10 чоловік на місце. А якщо не враховувати пільговиків - то 15-20 чоловік на місце. Проблем зі студентами не мав жоден медичний виш, кажуть в Міністерстві охорони здоров'я.
Задоволені результатами цьогорічного набору і у профільному міністерстві.
"Державне замовлення буде виконано. Хоча в низки навчальних закладів південних і східних областей значне зменшення кількості випускників цього року порівняно з минулом роком є складності і не виконується держзамовлення на напрямки інформаційні, математичні, фізика, природничі, інженери", - повідомив глава Міносвіти Дмитро Табачник.
Найбільше заяв абітурієнти подали до Львівської політехніки, Львывського університету Імені Івана Франка, Національного авіаційного університету, КПІ та Університету імені Тараса Шевченка. Перші чотири виші за прохідний вважали бал 124, згідно з державними стандартами. Лише університет Шевченка підняв цю планку до 150 балів, щоб пройшли найкращі. Кандидатів, кажуть тут, не бракувало на жодному факультеті. Навіть на радіофізичному, за який найбільше боялися. В останній момент держава навіть виділила додаткові місця.
Але не обійшлося і без "сюрпризів" із вступом на кілька факультутів одразу, кажуть в Університеті. За 15 хвилин до закінчення прийому чимало абітурієнтів вирішили змінити спеціальності.
Знайшлися в Україні й виші, які встановили ще більші антирекорди. Жодної заяви не подано до 20 ВНЗ, ще понад 30 -- отримали від 1 до 9 заяв. Раніше було оприлюднено список українських вишів, до яких не подано жодної заяви. Після спеціальної перевірки обміркують, що з ними робити далі. Про це повідомляє ТСН.
788
0
Свіжий номер №47, 21 - 27 листопада 2024 року