Акції шкільних вчителів з вимогою підвищення їм зарплати не зможуть змінити Закон про державний бюджет.
Про це заявив міністр освіти та культури Дмитро Табачник під час відеоконференції з освітянами, коментуючи мітинги вчителів за підвищення зарплат.
На його думку, вчителі отримують низькі зарплати, тому що працюють менше, ніж, наприклад, у радянські часи.
"Ви добре пам’ятаєте, мабуть, яке було навантаження на вчителя в середній школі в радянський час – 18 годин (на тиждень – ред.). Але всі вчителі – принаймні, в моїй, 4-й середній школі – боролися за півтори ставки, за 27 годин, і більшість мала навантаження 21-22 години. На сьогодні скільки в нас навантаження в середньому по країні на вчителя в загальноосвітній середній школі? Відповім – 14 годин, а в деяких областях вже дійшло до 12", - наголосив Табачник.
При цьому міністр нагадав, що на початку 90-х років минулого сторіччя навантаження на вчителя київської середньої школи становило навіть 30 годин. "Хіба не в цьому криється в півтора-два рази менша заробітна плата?", - зазначив Табачник, додаючи, що профспілки не хочуть бачити цього нюансу.
Окрім того, Дмитро Табачник наголосив, що цього року вчителі вже отримали до заробітної плати надбавку 20%, і зазначив, що цього року ще планується підвищення зарплати працівників бюджетної сфери загалом. Про це повідомляє ТСН.
28-04-2011, 17:01
0
13 782