Для цьогорічних випускників загальноосвітніх шкіл настала гаряча пора, адже шостого травня вже перше тестування – з історії України. Незважаючи на те, що про тести говорять щодня, залишаються ще не до кінця зрозумілі моменти. Про них ми запитали заступника начальника Головного управління освіти та науки ОДА Валентину ЖУКОТИНСЬКУ.
– Чи справді випускники, які не з’являться на тестування, не отримають атестат про повну загальну середню освіту?
– Я би не ставила питання так категорично. Перед тим, як ухвалити рішення, ми окремо розглядатимемо кожен випадок, з’ясовуватимемо причину неявки. У наказі Міністерства освіти і науки, який регулює державну підсумкову атестацію, йдеться: "Не брати участь у зовнішньому незалежному оцінюванні мають право усі ті учні, для яких ця процедура не є необхідною". Тобто тестування є обов’язковим лише для тих, хто має намір вступити до вузів. Усі інші учні, навіть якщо не з’явилися на тестування, але склали державну підсумкову атестацію, зможуть отримати атестат про повну загальну середню освіту.
– Чи виникали якісь проблеми з реєстрацією учасників?
– Так, у нас є випадки, коли учень, який претендує на медаль і мав би всі шанси вступити до вищого навчального закладу, залишився сьогодні поза можливістю скласти тестування. А все через те, що не надіслав необхідні документи замовним листом до Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти. Адже, за вимогами реєстрації на зовнішнє незалежне оцінювання, потрібно зареєструватися в електронному режимі, а потім надіслати документи до регіонального центру. Тільки у разі наявності електронного файлу і паперового підтвердження людина вважається зареєстрованою на тестування. Тож учні, які не виконали усіх умов реєстрації, складуть державну підсумкову атестацію, можливо, навіть отримають золоту медаль, але цього року вступити до вишу вже не зможуть.
– Що робити, якщо учасникові досі не надійшло запрошення на тестування?
– До 90 відсотків запрошень на тестування уже надійшли. Якщо ж запрошення вам досі не надійшло, його можна роздрукувати зі своєї персональної сторінки. Якщо ж із якихось причин ви не мали можливості роздрукувати своє запрошення – не хвилюйтеся, ви все одно не залишитеся поза процедурою тестування. Звісно, якщо ви зареєстровані.
Тестування 2009 року
історія України – 6 травня
біологія – 8 травня
фізика – 12 травня
географія – 15 травня
українська мова та література – 19 травня
математика – 26 травня
англійська мова – 2 червня
німецька, французька, іспанська мови – 3 червня
хімія – 5 червня
Галина МАРКІВ