Із першого вересня міносвіти вирішило зменшити вимоги до школярів після дитячих смертей на уроках фізкультури 2008 року. За словами начальника ради керівників загальноосвітніх установ Оксани БУГАКОВОЇ, тепер на фізкультурі немає нормативів (наприклад, бігати на час уже не будуть).
Як пояснив заступник голови комітету з фізичного виховання при міносвіти Анатолій ІЛЬЧЕНКО, "якщо школа має хороше поле, нехай учні грають у футбол, а не бігають чи присідають. Якщо школа у горах – там перше місце повинен посідати туризм".
– Це добре, що відмінять нормативи на фізкультурі, – вважає учениця 11 класу чернівецької школи №6 Інна НОВАКОВСЬКА. – Бо у кожного школяра різна фізична підготовка, і рівняти усіх під однакові нормативи не можна. Особливо складно бігати без попередньої підготовки тривалі кроси. Після них приходиш захеканий, стомлений, ноги болять. Було би добре на фізкультурі просто грати у командні ігри – волейбол, баскетбол, футбол на вулиці.
Нагадаємо, перегляд програми розпочався після того, як у жовтні 2008 року на уроках фізкультури померло декілька дітей – 12-річна дівчинка з Новоселиці, 15-річний хлопець у Запоріжжі та 15-річний учень технічного коледжу в Луцьку.
Коментар
Олександр ПАЛАГНЮК,
ДВІЧІ МАЙСТЕР СПОРТУ, ТРЕНЕР
ЗІ СПОРТИВНОГО ОРІЄНТУВАННЯ, ВЧИТЕЛЬ ФІЗКУЛЬТУРИ
ШКОЛИ №20:
Відміна нормативів дітей від смертей не врятує, навпаки, їх може врятувати саме спорт. Звісно, змусити дитину, яка не займається спортом, виконати ці нормативи, – це те саме, що сказати вам пропливти без підготовки 50 метрів. Нормативи – це не причина, а наслідок. У нас скоро діти будуть вмирати і на перервах – просто від того, що бігали. До речі, найчастіше учні на уроках фізкультури вмирають від травматизму. А травматизм виникає від відсутності елементарного інвентарю, спортивних майданчиків. У спортзали розміром 60 метрів квадратних набиваються 60 учнів, ніде яблуку впасти. А на всю школу є лише один хороший м’яч! Фізкультурою зараз займатися просто немодно. У моїй школі у шостому класі із 20 учнів від фізкультури звільнені 14 (!) дітей, а у 10 класі, де загалом 29 осіб, до фізкультури допущено лише 11! Фізкультуру вважають неважливим предметом. Якщо учням треба сходити до театру, їх звільняють саме з фізкультури. А відмінники вважають: якщо у них високі оцінки з інших предметів, то з фізкультури само собою має бути гарна оцінка. Я взагалі вважаю, що тих, у кого низькі оцінки з фізкультури, не можна приймати до вузів. Престиж спорту потрібно підвищити. А діти зараз лінуються пройти пішки навіть одну зупинку, їдуть тролейбусами. Мабуть, державі вигідно, щоби населення працювало на аптеки…”