З нового навчального року вступники самі зможуть вибирати гуманітарні предмети для вивчення, а не суворо слідувати навчальній програмі. Про це заявив міністр освіти Іван ВАКАРЧУК. За його словами, майбутні першокурсники будь-яких вузів повинні будуть вибрати із 11-12 гуманітарних дисциплін таку кількість предметів, щоби гуманітарна складова не перевищувала 10-15 відсотків від загального об’єму.
Серед гуманітарних предметів для студентів фізико-математичного, природознавчого і технічного напрямків в обов’язковому порядку вивчатимуться українська мова, історія української культури, іноземна мова та філософія.
У самому міністерстві ініціативи свого керівника коментують обережно.
– Поки що це тільки на рівні ідеї, – зізнається заступник департаменту вищої освіти Міносвіти і науки Юрій КОРОВАЙЧЕНКО. – Конкретніше зможемо сказати ближче до травня.
– Важко сказати, чи ми готові до цього нововведення, – зауважує проректор Чернівецького національного університету Тамара МАРУСИК. – Тут є багато суперечливих моментів. Наприклад, із обов’язкових предметів хочуть вилучити історію України. Як історик я з цим не згідна, бо у школі цей предмет не завжди добре викладають. Із переліку необхідних планують також вилучити політологію, психологію, педагогіку, культурологію. Не з усім цим можна погодитися. Але, справді, студенти мають право обирати потрібні їм предмети для вивчення.
– Це чудове нововведення! – радіє студентка третього курсу Чернівецького національного університету Тетяна. – Адже ми вивчаємо стільки непотрібних предметів: екологію, основи етики та естетики, релігієзнавство, правознавство… Витрачаємо на це чимало часу, а краще би його присвятили вивченню потрібних нам предметів. Шкода тільки, що серед обов’язкових предметів залишили філософію. Як я з нею намучилася! (Г. Марків)
23-04-2009, 11:20
0
3 329