З наступного навчального року окремі вищі навчальні заклади області планують відкрити нові спеціальності. Зокрема Буковинський державний медичний університет планує розпочати підготовку спеціалістів за спеціальністю "Фармація", Буковинська державна фінансова академія – бакалаврів за напрямом підготовки "Інформатика та обчислювальна техніка" (спеціальність "Комп’ютерні науки"), а філія Міжрегіональної академії управління персоналом – молодших спеціалістів за напрямом "Економіка і підприємництво" (спеціальність "Оціночна діяльність").
Усі ці напрямки відкриють, якщо Державна акредитаційна комісія Міносвіти видасть ліцензії. Поки що всі обгрунтування погоджено на засіданні Громадської регіональної експертної комісії ДАК.
– Ми вже готуємо бакалаврів за спеціальністю "Фармація", кваліфікація "Провізор", а тепер хочемо навчати ще й спеціалістів, – пояснює начальник навчального відділу медичного університету Ігор ГЕРУШ. – Провізор –основний аптечний працівник із повною вищою освітою. Нашій області потрібні фахівці у цій галузі. Зараз більшість працівників аптек мають освітньо-кваліфікаційний рівень фармацевта-молодшого спеціаліста (термін навчання – два роки). Але ринок лікарських засобів постійно розширюється. На сьогодні на ринку – понад 15 тисяч найменувань ліків. Для того, щоби вільно серед них орієнтуватися, потрібно мати повну вищу освіту. За нашими даними, на перше січня 2008 року в аптеках області працювало 700 фармацевтів –молодших спеціалістів – та усього лише 250 провізорів. Причому із них 16 відсотків провізорів та 10 відсотків фармацевтів – пенсійного віку. Ми готові до відкриття нової спеціальності, маємо викладачів, обладнання, забезпечені літературою та вивчили ринок праці. Також до першого вересня плануємо відкрити студентську навчальну аптеку на вулиці Руданського, 49. Приміщення вже готове, залишилося забезпечити його обладнанням. Там студенти – майбутні провізори – зможуть практикувати всі основні профілі своєї дисципліни. Ми розраховуємо випускати 90 спеціалістів-провізорів на рік. Навчання на бакалавра-провізора коштує дев’ять тисяч гривень на рік. Спеціаліст-провізор, мабуть, коштуватиме у межах 10-11 тисяч гривень на рік. Отримання ліцензії – нелегка річ. У кращому разі, якщо все буде добре, отримаємо її не раніше червня.
У фінансовій академії відмовилися розповідати що-небудь про нові напрями підготовки.
– Доки не отримаємо ліцензії, нічого казати не хочемо, – сказала начальник редакційно-видавничого відділу БДФА Людмила ЗАЄЦЬ. – Це дуже складна процедура. Щоби добитися позитивного рішення, треба виконати багато справ. Ми маємо гідно пройти перевірку, підготувати пакет документів. Тому дати інформацію зможемо не раніше, ніж через місяць. (Г. Марків)
20-03-2009, 10:38
0
4 070