Згідно з опитуванням Київського інституту соціології, частина студентів, які вважають зовнішнє незалежне оцінювання корумпованим, зменшилася із 27% до 21%. Усі опитані переконані, що рівень корупції суттєво зменшився на всіх етапах вступної кампанії впродовж останніх двох років після введення ЗНО.
– Я складав тестування 2008 року з української мови та літератури і математики, – розповідає Іван СИРОТЮК, студент Чернівецького політехнічного коледжу. – Набрав не дуже високу кількість балів, але все-таки їх вистачило для вступу. Не платив нічого і навіть принципово не хотів цього робити. Тестування добре тим, що не потрібно складати вступні іспити до вишів. Гадаю, оцінювання допоможе подолати корупцію. Навіть не знаю, як можна тут щось заплатити. Через це багато моїх ровесників незадоволені тестуванням, бо чимало з них тепер не можуть вступити до ВНЗ. (Г. Марків)
Коментар:
Петро РИХЛО, професор,
доцент кафедри зарубіжної літератури та теорії літератури філологічного факультету ЧНУ:
– Форма вступних іспитів була явно застарілою, їх у світі давно вже немає. У розвинених країнах люди не обов’язково зі шкільної парти йдуть до університету. Вони можуть рік-два попрацювати або роздивлятися навколо, зважуючи, що їх у житті цікавить, яку професію вони би хотіли опанувати. У нас здебільшого до університету дітей відправляють
батьки: яку спеціальність вони виберуть, туди дитина і йде. А потім виявляється, що ця дитина не має ні потягу, ні необхідних навичок до цієї сфери. І вчитися вона не хоче, бо знає, що батьки заплатять за іспити. На заході до вишів вступають усі, хто хоче. А от закінчують вищий навчальний заклад ті, хто може. Там є реальний вибір курсів, які студент може слухати. Як правило, студент вивчає чотири-п’ять дисциплін за семестр, зате грунтовно, тоді як у нас – 14-15, але поверхово. Тому треба змінювати всю систему освіти, а не лише процедуру вступу. Ми не змінили головного – ставлення вищої школи до студента. Ми не створюємо умов для того, щоби він міг справді продуктивно працювати. Безперечно, впровадження зовнішнього незалежного оцінювання є правильним кроком, але його недостатньо.
27-02-2009, 09:58
0
4 673