Після затяжних канікул 16 лютого у Чернівецькому національному університеті розпочалося навчання. Початок семестру змістився через кризу – довелося економити на опаленні. Гуртожитки не опалювалися місяць. Знову увімкнули опалення лише напередодні повернення студентів. Молодь скаржиться, що кімнати не прогрілися: батареї теплі, але не гріють. У перші дні навіть доводилося спати у куртках.
Кореспондент "МБ" завітала до студентського містечка на вулиці Стасюка. Однак відвідати кімнати у гуртожитках не вдалося. Вахтерка не пропустила і не дуже ввічливо пояснила: "Ви не знаєте, що у нас відбувається поселення? Місяць нікого не будемо пускати. Не пускаємо і кореспондентів!!! Не пускаємо і все, хіба що мені покажуть спеціальний папір із відповідним наказом".
– У гуртожиток ми з друзями заселилися у суботу, 14 лютого, – каже студент Андрій. – Відразу відчули, що у приміщеннях холодно, почали жартувати: "Можливо, хоча би любов зігріє на День Валентина". Перші ночі спали у куртках, я навіть шапку одягав, бо дуло із вікна. Удень спокійно у кімнаті висидіти було важко. Щоби почитати, одягали одну-дві теплі кофти чи куртку, залазили під ковдру і читали. Можливо, через декілька днів приміщення гуртожитків і прогріється, але перші дні ми добряче мерзнемо. Обігрівачами користуватися не дозволяють. А що студентам залишається робити? Ховають обігрівачі, вмикають їх, у перші дні, принаймні, руки зігрівали. Ми навіть жартували, що заходимо з вулиці у кімнату і навіть не роздягаємося.
Ввечері, щоби зігрітися, збираємося великою компанією, беремо гітари, співаємо, підтанцьовуємо… Щоправда, не хочеться потім виходити у холодні коридор та кухню. До речі, гітара дуже допомагає – у руки тепло і пісні створюються. А ще у нас є картинка, на яку ми часто дивимося – дикий пляж, море, пальми… Словом, нічого страшного – скоро весна, і у кімнаті вже не так холодно, як у перші дні.
За проживання за один семестр сплачуємо 425 гривень та 60 гривень за комунальні послуги.
– У мене у кімнаті тепліше, – каже студентка Ганна. – Живу на другому поверсі. Можливо, допомагає те, що у нас хороші вікна: на першому і другому поверсі встановлено металопластикові вікна, кімнати тут тепліші. Коли ж були старі вікна, ми страждали від протягів, під час морозів у кімнаті було холодно. Після канікул і в нас у кімнаті було зовсім нетепло, але прогрілося швидше, ніж в інших. На верхніх поверхах ще й досі холодно.
Тепліше у навчальних корпусах, але не у всіх – мерзнуть студенти фізичного, інженерно-технічного факультетів і факультету фізичної культури та здоров’я людини.
– Наші пари проходять у шостому навчальному корпусі (правий корпус резиденції), – каже студентка філологічного факультету Лідія. – Тут тепло, не думали, що приміщення прогріється. Тепер жартуємо, що краще сидіти на парах, ніж у гуртожитку – тепліше, затишніше.
– Фізики звикли мерзнути. Наш корпус погано прогрівається, – зауважує студент фізичного факультету Мирослав. – Так було завжди, не лише цього року. Наш навчальний корпус важко нагріти. Трапляється, позамерзаємо і нам уже ні до лабораторних занять, ні до мікросхем... Але до весни ще трохи залишилося, не пропадемо. Завжди можна одягнути куртку та спеціальні обрізані рукавички, у яких легко писати.
Валерія ЧОРНЕЙ
Викладачі на лекціях теж мерзнуть
Степан Мельничук,
ректор Чернівецького національного університету:
Ще день-два й у приміщеннях гуртожитку буде тепло, треба, щоби приміщення прогрілися. Я був у гуртожитках і знаю, яка там ситуація. У нас змістився початок семестру, через кризу повністю вимкнули опалення. А системи опалення у нас інерційні. Зрозуміло, потрібен час, щоби приміщення прогрілися. Це технічні проблеми.
Добре, що тепло у навчальних корпусах, прохолодніше на фізичному та факультеті фізичної культури і здоров’я людини. Моя дружина читала лекції на фізичному факультеті і скаржилася, що викладачі зі студентами геть позамерзали. На жаль, такі системи опалення у нас працюють не один рік і кращих поки що немає”
19-02-2009, 12:28
0
4 009