– На жаль, не все так добре, як здається, – вважає заступник директора ЧТЕІ КНТЕУ Ігор ШКОЛА. – У вересні ми здійснили вхідний контроль (за тими самими програмами, які закладені при здійсненні оцінювання) для всіх випускників, які вступили до нашого інституту. Із 30 абітурієнтів на спеціальність "фінанси та кредит", які мали високі бали у сертифікатах, лише семеро студентів змогли підтвердити свої результати. Жоден зі студентів, які вступали на "економічну кібернетику" із відмінними сертифікатами, не підтвердив свої бали, а на спеціальності "облік і аудит" із 15 осіб свої результати захистили лише шестеро. Усе це свідчить про те, що зовнішнє тестування не є точним показником знань студентів і панацеєю від усіх освітянських "хвороб". Тому нам треба замислитися над вдосконаленням процедури оцінювання, змісту програм тестів. Також, щоби бали у сертифікатах підтверджувалися надалі, потрібно здійснювати глибшу шкільну базову підготовку. Тест повинен бути сформованим таким чином, щоби не було двозначного звучання і тлумачення, запитання повинні бути чітко сформульовані, як і відповіді до них.
– І все ж цьогорічне тестування має великі переваги порівняно з оцінюванням минулого року, – вважає відповідальний сек-ретар приймальної комісії Чернівецького національного університету Василь ХОЛОДНИЦЬКИЙ. – Тепер абітурієнти повинні подавати як мінімум два сертифікати з двох предметів. Це велика різниця порівняно з минулим роком, коли багато вузів "ховалися" за одним сертифікатом з української мови. Зараз цього недостатньо. Сертифікат треба подати як мінімум з профілюючого предмета. Гадаю, це "вдарить" по набору тих вузів, які минулого року "виїжджали" на такій різниці.
– Дехто говорить, що оцінку за зовнішнє оцінювання можна купити. Але я кажу: у нашій області цього не було, – запевнив заступник голови ОДА Борис БАГЛЕЙ. – До речі, 2008 року до буковинських вищих навчальних закладів вступило на 5,4 відсотка абітурієнтів більше, ніж 2007 року. Гадаю, це також заслуга тестування.
Галина МАРКІВ
6-02-2009, 10:37
0
3 800